Została oblana kwasem. Jak dziś wygląda Katie Piper? Przeszła 400 operacji, aby odzyskać dawny wygląd

Jej historia wstrząsnęła światem. Katie Piper to brytyjska modelka i prezenterka, która w 2008 roku została oblana kwasem siarkowym na zlecenie swojego byłego partnera. Jak dziś wygląda jej życie? Kobieta została oszpecona i przeszła setki operacji plastycznych, aby odzyskać wygląd sprzed ataku.

Spis treści

  1. Kim jest Katie Piper? Miała 24 lata, gdy oblano ją kwasem
  2. Zazdrosny były chłopak zwerbował wspólnika, aby ją zaatakować
  3. Katie Piper - jak dziś wygląda modelka oblana kwasem?

Kim jest Katie Piper? Miała 24 lata, gdy oblano ją kwasem

Katie Piper urodziła się 12 października 1983 roku, co oznacza, że dziś ma 39 lat. Dorastała w Andover w Hampshire, gdzie po ukończeniu szkoły zaczęła przyuczać się do zawodu kosmetyczki. Próbowała także swoich sił jako modelka, biorąc udział w różnych sesjach zdjęciowych dla brytyjskich magazynów. W 2006 roku zajęła drugie miejsce w konkursie piękności Miss Winchester, a następnie przeprowadziła się do Londynu i zaczęła pracować w telewizji.

W 2008 roku życie brytyjskiej modelki i prezenterki zmieniło się na zawsze. Katie padła ofiarą brutalnego ataku, który prawie przypłaciła życiem. Kobieta została oblana kwasem i oszpecona, straciła również wzrok w lewym oku.

Zacznijmy jednak od początku. Katie była wschodzącą gwiazdą brytyjskiej telewizji. W lutym 2008 roku poznała przez internet Daniela Lyncha. Mężczyzna już po dwóch tygodniach znajomości pokazał swoje prawdziwe oblicze - stał się wobec niej zaborczy i zaczął zachowywać się agresywnie. Kobieta od razu zdecydowała się zakończyć z nim znajomość, ale Lynch nie mógł się pogodzić z rozstaniem. Porwał i zgwałcił Piper w pokoju hotelowym, a następnie zaczął bombardować ją telefonami i SMS-ami z przeprosinami.

Zazdrosny były chłopak zwerbował wspólnika, aby ją zaatakować

Lynch wielokrotnie namawiał Piper, aby poszła do kafejki internetowej i przeczytała wysłany przez niego e-mail. Gdy Katie się zgodziła i wyszła ze swojego mieszkania, wynajęty przez niego Stefan Sylvestre oblał ją kwasem siarkowym. W chwili ataku Sylvestre miał zaledwie 19 lat.

Czytaj też: Tak kiedyś wyglądały "Królowe życia". Na operacje plastyczne wydały miliony złotych!

Tak w ciągu kilku sekund życie Katie Piper zostało wywrócone do góry nogami. Obaj mężczyźni zostali skazani - Sylvestre ubiegał się o zwolnienie warunkowe w 2015 r., ale jego wniosek został wtedy odrzucony. W 2018 roku mężczyzna wyszedł z więzienia, do którego trafił ponownie w związku z niepowiązanym już z tą sprawą incydentem. Daniel Lynch odsiaduje obecnie wyrok dożywocia. O zwolnienie warunkowe będzie mógł się ubiegać w 2025 roku.

Katie Piper podzieliła się ze światem swoją tragiczną historią w 2009 roku. Modelka założyła fundację, która pomaga ofiarom poparzeń i stała się inspiracją dla wielu osób. Dziś wydaje książki i występuje w programach telewizyjnych. Katie została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego za działalność charytatywną.

Katie Piper - jak dziś wygląda modelka oblana kwasem?

Po ataku Katie Piper przez 12 dni była w śpiączce farmakologicznej. Przez lata przeszła setki zabiegów rekonstrukcji twarzy, aby przywrócić swojej twarzy dawny wygląd i odzyskać wzrok w lewym oku. Obecnie 39-letnia Katie jest szczęśliwą żona i matką dwóch córek, 9-letniej Belle Elizabeth i 6-letniej Penelope Diane.

Zobacz, jak dziś wygląda Katie Piper.

Źródło: Została oblana kwasem. Jak dziś wygląda Katie Piper? Przeszła 400 operacji, aby odzyskać dawny wygląd