Ten trick pozwoli podtrzymać wakacyjną opaleniznę.

i

Autor: pexels/Jess Loiterton, pexels/Jonaorle

Styl Życia

Ten trick pozwoli podtrzymać wakacyjną opaleniznę. Zachowaj złocisty kolor skóry na dłużej!

2023-09-04 15:31

Złocisty kolor skóry przez cały rok jest marzeniem wielu osób, które uwielbiają swój wakacyjny look. Letnia opalenizna, według niektórych, dodaje atrakcyjności i sprawia, że nasze ciało wygląda korzystniej. Warto zatem postarać się o to, aby brązowy kolor skóry utrzymał się na dłużej.

Sposoby na podtrzymanie opalenizny przeważnie poszukiwane są pod koniec lata, kiedy to pogoda coraz bardziej przestaje nas rozpieszczać. Aura robi się jesienna, zachmurzone niebo i wcześniejszy zmrok uniemożliwiają przebicie się promieniom słońca, a chłodny wiatr sprawia, że coraz częściej ubieramy się na tzw. cebulkę, by nie zmarznąć. Pomimo tego, że jesienne stylizacje charakteryzują się długimi rękawami i zakrytym ciałem, to wiele osób chciałoby, by ich wakacyjna, nieco ciemniejsza niż na co dzień skóra, zachwycała również pod koniec roku. Aby utrzymać zdrowy, złocisty kolor skóry należy pamiętać o jednej ważnej zasadzie, która z pewnością przyniesie Wam oczekiwane efekty.

Zagraniczne hity, które w 2023 roku kończą 10 lat!

Utrzymanie opalenizny - sposoby

Ten trick na podtrzymanie opalenizny jest niezwykle efektywny, ale również prosty i tani. Ważne, by pamiętać, że nasze ciało i organizm zawsze należy odżywiać na dwa sposoby. Zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Znakomicie sprawdzą się do tego m.in. produkty z karotenem takie jak marchewka, dynia, fasolka szparagowa, ale również morele i brzoskwinie. W przypadku podtrzymania opalenizny znakomicie sprawdzi się nawilżenie oraz natłuszczenie skóry, które są podstawą jesiennej pielęgnacji. Aby złociste i brązowe odcienie mogły utrzymać się jak najdłużej, nasza skóra nie może być przesuszona. Ważne, aby nawilżać skórę co najmniej raz dziennie. Jednak dla lepszych efektów warto jednak robić to rano i wieczorem. To świetny sposób mający na celu odbudowę warstwy lipidowej. W tym calu najlepiej wybieraj gęste mleczka i masła do ciała. Sprawdź, czy w ich skład wchodzi masło shea, aloes lub masło kakaowe, ponieważ właściwości tych produktów nie tylko znakomicie nawilżają, ale również koją podrażnienia.

Źródło: Ten trick pozwoli podtrzymać wakacyjną opaleniznę. Zachowaj złocisty kolor skóry na dłużej!