nauka

i

Autor: Canva

Styl życia

Problemy ze skupieniem i ciągłe rozkojarzenie? Ten sposób potrafi zdziałać cuda!

2023-09-01 13:55

Stres, natłok obowiązków i brak czasu na właściwy odpoczynek i sen w widoczny sposób przekładają się na pogorszenie sprawności umysłu oraz wiele problemów z koncentracją. Życie na wysokich obrotach stanowi ogromne obciążenie dla układu nerwowego, dlatego warto czasami zwolnić i dać sobie przyzwolenie na nicnierobienie. Nie zawsze jednak mamy do tego warunki. W takich momentach znakomicie sprawdzi się domowy sposób na rozkojarzenie i przebodźcowanie.

Rozkojarzenie i problemy ze skupieniem, to problem wielu osób. W dzisiejszym świecie oddziałuje na nas wiele różnego rodzaju bodźców, które nieustannie nas rozpraszają. Aby móc w pełni skupić się na danej czynności nasz mózg potrzebuje nie tylko wyciszenia, ale również pozytywnego bodźca, jakim jest entuzjazm do zrobienia danej rzeczy. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Problemy z koncentracją potrafią przytłoczyć. Przez nie wykonywanie obowiązków staje się jeszcze bardziej męczące i dłuższe. Pamiętajmy jednak, że jeśli tego typu zachowania towarzyszą nam na co dzień, w pierwszej kolejności powinniśmy odnaleźć źródło problemu i je usunąć. Choć mogłoby się wydawać, że najprostszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po leki, to istnieją również domowe sposoby na rozkojarzenie, które często okazują się wystarczające.

Someone Like Youuuu | #DokończPiosenkę 16

Rozkojarzenie i problemy ze skupieniem - co robić?

Jeśli borykasz się z tego typu problemami, przede wszystkim postaw na zmianę nawyków i ruch, który poprawia ukrwienie mózgu, wspomaga koncentrację, ale także ma pozytywny wpływ na funkcje zapamiętywania. Ważnym elementem jest również dieta bogata w białko, kwasy omega i witaminy z grupy B, C i D. Warto pamiętać również o produktach, które dostarczają do naszego organizmu magnez, miedź, cynk, żelazo i aminokwasy. Znajdziemy je m.in. w rybach, orzechach, awokado, produktach pełnoziarnistych, szpinaku, kakao i jajach. Świetną opcją jest również przygotowanie magicznego eliksiru, który poprawi pracę naszego mózgu. Dwie czubate łyżki siemienia lnianego zalej około 300 ml wrzącej wody. Napar pozostaw na około 15 minut, a następnie dodaj do niego pół łyżeczki oleju rzepakowego. Pij eliksir 30 minut przed rozpoczęciem nauki lub pracy. Taka mieszanka znakomicie wpłynie na Twój układ nerwowy i poprawi Twoją koncentrację.

Źródło: Problemy ze skupieniem i ciągłe rozkojarzenie? Ten sposób potrafi zdziałać cuda!