Kowale Bezskrzydłe

i

Autor: screen z YouTube/Roman Stelmach Kowale Bezskrzydłe

Inwazja czerwonych robaków! Nie panikuj - kowale bezskrzydłe przynoszą wiele dobrego

2023-04-27 14:04

Zauważyłeś czerwone robaki w ogrodzie i zastanawiasz się czy są groźne? Okazuje się, że kowale bezskrzydłe przynoszą wiele dobrego i nie są groźne dla ludzi. Dlaczego nie warto ich zabijać? Czerwone robaczki z rodziny pluskwiaków powszechnych, mogą pomóc w zwalczaniu komarów! Sprawdź szczegóły.

Co to za czerwone robaki? Czy są groźne? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która wyszła na ogródek i zauważyła owady na drzewach, w trawie lub na swoim ogrodowym wypoczynku. Okazuje się, że jest to kowal bezskrzydły, który nazywany jest także jako kowal dwuplamek oraz tramwajarz. Charakterystyczne czerwone robaki, pojawiają się na wiosnę i lato i okazuje się, że wcale nie są szkodliwe. Kowal bezskrzydły jest gatunkiem pluskwiaka z rodziny kowalowatych i może osiągnąć nawet do 1,5 cm długości. Patrząc na niego z góry, widzimy jego czerwony grzbiet z charakterystycznymi czarnymi wzorami - trójkątem i dwiema czarnymi plamkami. Jeśli zobaczysz kowala bezskrzydłego - nie zabijaj go. Przynosi więcej dobrego, niż Ci się wydaje!

Co robić ze zbożem | Super Ring

Jak odstraszyć komary? Na ratunek kowal bezskrzydły

Poszukujesz czegoś skutecznego na komary? Okazuje się, że naturalny "odstraszacz" możesz mieć na wyciągnięcie ręki. Mowa o czerwonych robakach, które wcale nie są groźne dla człowieka, a wręcz przeciwnie! Kowal bezskrzydły nie gryzie ani nie kąsa człowieka. Są pożyteczne, ponieważ nie raz oczyszczają środowisko, w którym występują z martwych resztek. Dodatkowo mówi się coraz częściej o tym, że owad ten wydziela nieprzyjemny smak i przede wszystkim zapach, co sprawia, że inne zwierzęta trzymają się od niego z daleka - w tym komary!

ZOBACZ TAKŻE: Bocian w locie - co to znaczy? Przesądy z bocianami

Sonda
Co robisz, by odstraszyć komary?