nalewka

i

Autor: pixabay.com

Domowe nalewki zdrowotne - jak przygotować? Poznaj ich wspaniałe właściwości!

2022-06-25 9:18

Nalewki domowej roboty są bardzo proste w przygotowaniu, a w dodatku wykazują korzystne działanie na organizm. Warto posiadać je w swojej spiżarni, ponieważ w razie dolegliwości możemy sięgnąć po nie w każdej chwili. Zastanawiasz się, jaka nalewka będzie najlepsza na przeziębienie, na trawienie czy też inną dolegliwość? Poznaj wspaniałe właściwości nalewek.

Nalewki domowej roboty są niesamowicie proste w przygotowaniu, a dodatkowo wykazują korzystne działanie na nasz organizm. Dla przykładu nalewka z jeżyn jest idealna na grypę i przeziębienie, a w dodatku działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i napotnie. Kolejną wspaniałą miksturą jest nalewka z wiśni, która zalecana jest przez specjalistów w przypadku dolegliwości układu krążenia. Na problemy z żołądkiem idealnie sprawdzi się nalewka z orzecha włoskiego, dzięki której po chwili czuć już łagodzenie dolegliwości. Choć od dawien dawna przyjęło się, że nalewkę należy rozrabiać z alkoholem, to okazuje się, że istnieje wiele przepisów na nalewki bezalkoholowe, które są przepyszne! Jak je zrobić i jakie będą najlepsze?

Sonda
Która nalewka jest Twoim zdaniem najlepsza?

Domowe nalewki zdrowotne

Czy nalewki własnej produkcji mogą być zdrowe? Odpowiedź jest prosta - oczywiście, że tak! Kwiaty bzu, akacji, fistaszki, a nawet ogórek. W tym odcinku podcastu SuperZdrowi odkrywamy zdrowie płynące z owoców (i nie tylko), które można zamknąć w butelce nalewki. Gościem podcastu SuperZdrowi jest Anna Szubińska - redaktorka serwisu Beszamel.pl oraz autorka książki "Nalewki. Natura zamknięta w butelce.", która ukazała się nakładem wydawnictwa HARDE. Posłuchajcie najnowszego odcinka PODCASTU SuperZdrowi i dowiedzcie się wiele ciekawostek, na temat nalewek.

Listen to "SuperZdrowi" on Spreaker.

Kalkulator BMI

kobieta
mężczyzna
dziecko
BMI dziecka
Normy BMI stosujemy dla dorosłych.
Do sprawdzenia prawidłowej wagi (a także wzrostu i obwodu głowy) dzieci do lat 18 używane są siatki centylowe, określające czy dziecko rośnie proporcjonalnie do wieku.