Znamy obsadę serialu "WIelka Woda". Produkcja Netflixa powstaje we Wrocławiu

2021-08-06 13:11 A.F
Netflix
Autor: Pixabay.com

Netflix ogłosił obsadę „Wielkiej wody”, kolejnego serialu polskiej produkcji Netflix, do którego trwają obecnie zdjęcia we Wrocławiu. W głównych rolach wystąpią: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop. Na ekranie towarzyszą im m.in. Anna Dymna, Jerzy Trela oraz Blanka Kot.

Wielu mieszkańców Wrocławia i okolicznych terenów lipiec 1997 roku pamięta jako jeden z najtragiczniejszych miesięcy życia w swoim życiu. Powódź tysiąclecia doprowadziła do olbrzymich strat i śmierci kilkudziesięciu osób w kraju. Przedstawiony cały ten obraz będzie można zobaczyć już niedługo. Właśnie rozpoczynają się prace nad serialem, który będzie opowiadał o tej tragedii. Serial "Wielka woda" będzie można obejrzeć na platformie Netflix już w przyszłym roku.

"Wielka woda" będzie sześcioodcinkowym dramatem katastroficznym w reżyserii Jana Holoubka oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Akcja rozgrywać się będzie podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku.

Kto zagra w serialu "Wielka Woda"? Obsada 

Główne role powierzono młodym, ale znanym już aktorom.

  • Agnieszka Żulewska („1983”, „Rojst”, „Rojst '97”) wcieli się w rolę Jaśminy Tremer – hydrolog, która po wielu latach wraca do rodzinnego Wrocławia, aby pomóc władzom miasta przygotować się na nadchodzącą powódź.
  • Tomasz Schuchardt („Jesteś bogiem”, „Cicha noc”) zagra Jakuba Marczaka – urzędnika z dużymi ambicjami, samotnie wychowującego nastoletnią córkę.
  • Ireneusz Czop („Rojst '97”, „Nielegalni”) jako Andrzej Rębacz – walczy, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu jego rodzinnej wsi.
  • Blanka Kot zadebiutuje na ekranie jako Klara Marczak, córka Jakuba.
  • Uznani artyści: Anna Dymna wystąpi w roli Leny Tremer, a Jerzy Trelazagra ojca Andrzeja Rębacza.

W pozostałych rolach w serialu wystąpią m.in.: Jacek Beler, Klara Bielawka, Lech Dyblik, Roman Gancarczyk, Łukasz Garlicki, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Łukasz Lewandowski, Leszek Lichota, Maria Maj, Adam Nawojczyk, Marta Nieradkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Piotr Rogucki, Tomasz Sapryk, Katarzyna Pośpiech, Dariusz Toczek, Piotr Trojan, Grzegorz Warchoł.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:
Źródło: Znamy obsadę serialu "WIelka Woda". Produkcja Netflixa powstaje we Wrocławiu