Zadzwonił na policję zgłosić awanturę. Sam był ścigany i trafił za kratki

2021-06-10 15:18 A.F
Policja
Autor: Justyna Świderska Policjanci grupy SPEED zatrzymali kolejnego pirata na motocyklu

Wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, w związku z zachowaniem nietrzeźwego i awanturującego się mężczyzny. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce nie zastali jednak awanturnika, a jedynie osobę zgłaszającą. Sprawy przybrały bardzo nieoczekiwany obrót. Mężczyzna, który dzwonił na policję, okazał się być poszukiwanym europejskim nakazem aresztowania. Został zatrzymany i trafił na najbliższy komisariat Policji. 51-latkowi grozić może kara nawet 15 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, zostali skierowani przez dyżurnego do jednej z pobliskich małych miejscowości, gdzie nietrzeźwy mężczyzna miał wszcząć awanturę.

Na miejscu wszystko potoczyło się jednak zupełnie inaczej, niż pierwotnie spodziewali się tego funkcjonariusze. Policjanci nie zastali awanturnika, a jedynie mężczyznę zgłaszającego całą sytuację i to właśnie po chwili, jego już dotyczyły wykonywane przez nich czynności.

Napadł na sklep z bronią w ręku

51-latek został przez policjantów sprawdzony w policyjnych systemach, a ich rezultat nie był dla niego korzystny. Okazało się bowiem, że jest on poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Dotyczyło to wcześniej popełnionego przestępstwa dokonanego na terenie Niemiec, a konkretnie kradzieży z włamaniem przy użyciu broni.

Mężczyzna z kajdankami na rękach musiał opuścić mieszkanie. W najbliższym czasie nastąpi jego ekstradycja do za niemiecką granicę, gdzie zostanie postawiony przed sądem. Zgodnie ze wpisem w systemach mężczyźnie może grozić kara nawet 15 lat więzienia. Problem awanturującego się mężczyzny został niejako rozwiązany, a osoba zgłaszająca niczego się niespodziewająca, tego dnia trafiła do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Raport z Anteny 10.06

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: Zadzwonił na policję zgłosić awanturę. Sam był ścigany i trafił za kratki