Wrocławianie zatańczą dla wolności. Zbliża się ciekawe wydarzenie

2021-06-25 14:17 A.H
Wrocławianie zatańczą dla wolności. Zbliża się ciekawe wydarzenie
Autor: pixabay.com

Już w tę sobotę Wielka Wrocławska Potańcówka Wolności. Organizatorzy chcą, by wydarzenie było poprzez taniec - pokazem radości i przynajmniej chwilowym uwolnieniem od pandemii. Dla tych, którzy nie są "roztańczeni", przygotowano zajęcia z animatorami.

Tańczyć każdy może

Impreza ma charakter otwarty - Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek czy umiejętności taneczne - mówi Dobrosława Binkowska prezeska Stowarzyszenia Osiedla dla Wrocławia - jednego z organizatorów wydarzenia.

Pomysł na zorganizowanie potańcówki zrodził się podczas tegorocznego Dnia Dziecka.

- Grupka młodych ludzi przyniosła odtwarzacz, puściła muzykę i w jej rytm zaczęła tańczyć po całym Placu Wolności. Był to tak miły obrazek, że postanowiliśmy podzielić się tym pomysłem ze wszystkimi wrocławianami - opowiada Dobrosława Binkowska.

Krok po kroku

Dla tych, którym taniec nie przychodzi tak łatwo, przygotowano specjalnie zajęcia z animatorami. Będą oni mieli pół godziny do zagospodarowania w przestrzeni parkietu na pl. Wolności. W tym czasie zaprezentują swój styl, nauczą kroków i zaproszą mieszkańców do wspólnego tańca.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, tj. 26.06 na Placu Wolności od godz. 18.00 i potrwa do 22.00. Jego idea polega na tym, by zamienić małe potańcówki osiedlowe w jedną dużą, podczas której mieszkańcy z różnych osiedli będą mogli się poznać i wspólnie spędzić czas.

Szczegółowy program Wielkiej Wrocławskiej Potańcówki Wolności znajdziecie na facebookowym wydarzeniu imprezy.

Raport z anteny 24.06, godz.10
Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?
Źródło: Wrocławianie zatańczą dla wolności. Zbliża się ciekawe wydarzenie