Wrocław. Zaszczep się w galerii handlowej podczas zakupów. Gdzie można się zaszczepić?

2021-06-25 9:41 A.F
Szczepionka
Autor: Unsplash

Już od niedawna we wrocławskich centrach handlowych można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Od czwartku tymczasowy punkt szczepień działa w Galerii Dominikańskiej, od piątku dołączy do niego punkt w Magnolia Park. A w sobotę na Stadionie Wrocław zaszczepić będzie mogła się młodzież.

Specjalny punkt szczepień przeciw COVID-19 będzie działać pod Magnolia Park w piątek i w sobotę. W namiocie przed wejściem od ul. Legnickiej dyżurować będą specjaliści z LUX MED – lekarze i pielęgniarki. Szczepienie pierwszą dawką preparatem Pfizer można będzie otrzymać po wcześniejszej kwalifikacji medycznej. Wszystko bez zbędnych formalności – można przyjść przy okazji zakupów, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, a szczepienie jest bezpłatne.

Zaszczepić się mogą dorośli i dzieci powyżej 12 lat, którzy nie przyjęli jeszcze pierwszej dawki szczepienia. W przypadku szczepień dzieci wymagana jest obecność rodzica.

– Jeśli ktoś się jeszcze nie zaszczepił, to teraz nadarza się ku temu dobra okazja. Warto pomyśleć o sobie i swoich bliskich – zachęca Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor centrum handlowego Magnolia Park.

Punkt szczepień – namiot LUX MED przed wejściem do Magnolia Park od strony ul. Legnickiej. Godziny otwarcia:

  • 25 czerwca (piątek) od 14.00 do 20.00
  • 26 czerwca (sobota) od 10.00 do 18.00

Od czwartku do soboty mieszkańcy Wrocławia i okolic mogą zaszczepić się przeciw COVID-19 w tymczasowym punkcie szczepień utworzonym przez centrum medyczne LUX MED, na terenie Galerii Dominikańskiej. Do dyspozycji pacjentów są dwa stanowiska obsługiwane przez wykwalifikowany personel medyczny.

Pacjenci przyjmowani są w nim przy zachowaniu reżimu sanitarnego zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Szczepienia realizowane są pierwszą dawką szczepionki firmy Pfizer, preparatem Comirnaty. Natomiast drugą dawkę szczepionki będzie można przyjąć w wyznaczonym terminie w placówce LUX MED.

Z myślą o najmłodszych pacjentach w wieku 12-15 lat, przez cały czas dostępny jest lekarz udzielający kwalifikacji lekarskiej. Podczas szczepienia dzieci przeciw COVID-19 konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego, który wyrazi zgodę na szczepienie.

Tymczasowy punkt szczepień w Galerii Dominikańskiej przyjmuje pacjentów według harmonogramu:

  • czwartek i piątek, w godz. 16.00- 20.00
  • sobota, w godz. 11.00 – 18.00

Przypomnijmy, że już 26 czerwca, na Stadionie Wrocław, w pierwszym dniu wakacji - bez rejestracji i stresu będzie mogła zaszczepić się młodzież w wieku 12-17 lat. Punkt będzie czynny w godz. 10-17. Warto pamiętać, że aby zaszczepić nastolatka, konieczna jest pisemna zgoda rodziców, a w przypadku uczniów w wieku 12-15 lat, także obecność rodziców podczas szczepienia. Osoby niepełnoletnie szczepione będą preparatem firmy Pfeizer– jedyną dotychczas dopuszczoną szczepionką na terenie UE dla młodzieży poniżej 18 roku życia.

Raport z anteny 24.06, godz.10
Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Źródło: Wrocław. Zaszczep się w galerii handlowej podczas zakupów. Gdzie można się zaszczepić?