Wrocław. SZCZEPCIObus ponownie na ulicach miasta [HARMONOGRAM SZCZEPIEŃ]

2021-07-21 13:46 A.F
Wrocław. Szczepionkowy autobus wyjechał na ulice miasta
Autor: Materiały prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia Wrocław. Szczepionkowy autobus wyjechał na ulice miasta

Specjalnie oznakowany autobus MPK, przystosowany do roli mobilnego punktu szczepień, odwiedza w lipcu różne części Wrocławia. Szczepionkę firmy Johnson&Johnson będzie mógł przyjąć tu, bez wcześniejszej rejestracji, każdy dorosły mieszkaniec miasta. Sprawdźcie poniżej harmonogram szczepień.

Mobilny punkt szczepień to element akcji „Solidarnie – Zdrowo – Międzypokoleniowo” wrocławskiego magistratu. W dniach 1-18 lipca szczepionkowy autobus zw. SZCZEPCIObusem pojawił się m.in. na Biskupinie, Brochowie, Jagodnie, czy Nowym Dworze w pobliżu parafii, galerii handlowych i targowisk.

We Wrocławiu od początku roku prowadzona jest kampania edukacyjna #WrocławSięSzczepi Solidarnie przeciw Covid, w związku z czym, odbywa się sporo specjalnych akcji szczepionkowych. Przykładem jest chociażby zorganizowanie dla osób w kryzysie bezdomności mobilnych punkty szczepień, które dotarły do schronisk i noclegowni. Kolejną inicjatywą miasta były szczepienia we wrocławskich liceach ponad tysiąca młodych ludzi, a w pierwszym dniu wakacji na Stadionie Wrocław zorganizowana została akcja szczepień dla nastolatków, która została powtórzona również 3 lipca.

SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Jak się zaszczepić?

Aby zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w SZCZEPCIObusie, trzeba mieć skończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty czy paszport). Nie trzeba się nigdzie rejestrować, wystarczy że pojawisz się w jednym z dogodnych dla Ciebie punktów.

Harmonogram szczepień w SZCZEPCIObusie

Piątek 23 lipca 2021r.

  • 8:00 – 12:00 INCOM, ul Mokronoska 6

Sobota 24 lipca 2021r.

  • 9:00 – 16:00 Hala Stulecia

Niedziela 25 lipca 2021r.

  • 9:00 – 12:00 kościół rzymskokatolicki pw. Miłosierdzia Bożego, ul. Jerzego Bajana 47a
  • 12:30 – 14:00 parafia św. Anny, ul Brodzka
  • 14:45 – 17:00 Stadion Olimpijski
Raport z anteny 21.07, godz.10
Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?
Źródło: Wrocław. SZCZEPCIObus ponownie na ulicach miasta [HARMONOGRAM SZCZEPIEŃ]