Wrocław. Siekierą ciął kable. Złodziej złomu wpadł w ręce policjantów na Psim Polu

2021-06-15 14:02 A.F
Policja
Autor: M.Witt-Ratowska Będa policyjne kontrole przy przejściach dla pieszych.

Kara nawet do 5 lat więzienia, grozić może 61-letniemu mieszkańcowi Wrocławia, który w ostatni weekend próbował ukraść kable z terenu jednej z budów na północy miasta. Mężczyzna miał zamiar sprzedać je w pobliskim skupie złomu. Plan ten został jednak szybko pokrzyżowany przez wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji, którzy zatrzymali mężczyznę o poranku. Spowodowane przez niego straty sięgnęły kwoty 2000 złotych.

Już na samym początku porannej służby policjanci z referatu wywiadowczego, zmuszeni byli interweniować w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na terenie jednej z budów przy ul. Sułowskiej. Tuż po godzinie 7.00 na numer 112 zadzwonił jeden z pracowników firmy budowlanej, który poinformował operatora, że nieznany mężczyzna wszedł na teren obiektu i chce ukraść kable elektryczne.

Ciął kable siekierą. Jest już w rękach policji 

Funkcjonariusze w ciągu kilku minut byli na miejscu. Tam już oczekiwał na nich kierownik budowy, który przekazał, że był świadkiem, jak mężczyzna w wieku ok. 60 lat trzymaną w ręku siekierą odrąbywał kable biegnące do skrzyni rozdzielającej prąd. Choć były one podłączone do sieci, to na szczęście nie doszło do zwarcia, bo w przeciwnym wypadku policjanci nie zostaliby skierowani na interwencję związaną z kradzieżą, a na o wiele poważniejsze zdarzenie…

Spłoszony miłośnik kabli tuż przed przyjazdem policjantów oddalił się z miejsca. Funkcjonariusze posiadali jednak jego rysopis i w ciągu kilku minut został on namierzony w rejonie budowy. Sprawcą zdarzenia okazał się być 61-letni mieszkaniec Wrocławia. 

Mężczyzna przyznał się, że jego źródłem utrzymania jest kradzież metalowych elementów, które następnie sprzedaje na skupie złomu. W przenoszonym przez niego bagażu wywiadowcy ujawnili siekierę, której używał w celu popełnienia przestępstwa. Wrocławianin został zatrzymany i doprowadzony do jednostki przy pl. Piłsudskiego. Grozi mu do 5 lat więzienia. 

Raport z anteny 15.06, godz.10
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Wrocław. Siekierą ciął kable. Złodziej złomu wpadł w ręce policjantów na Psim Polu