Wrocław: pijany chciał skoczyć do Odry. Policjanci uratowali go w ostatniej chwili

2021-07-19 15:00 nm
Wrocław: pijany chciał skoczyć do Odry. Policjanci uratowali go w ostatniej chwili
Autor: Policja Dolnośląska Wrocław: pijany chciał skoczyć do Odry. Policjanci uratowali go w ostatniej chwili

Chwile grozy przy Jazie Opatkowice we Wrocławiu. Dwóch mężczyzn spożywało tam alkohol. W pewnym momencie jeden z nich wszedł na barierki i chciał skoczyć do wody. Funkcjonariusze zareagowali w ostatniej chwili.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy piją alkohol i wchodzą do wody przy Jazie Opatowice we Wrocławiu.

Po udaniu się na miejsce funkcjonariusze zauważyli, jak jeden z panów śpi na ławce. Drugi zaś chwiejnym krokiem kierował się w stronę barier ochronnych zamontowanych przy jazie wodnym. Mężczyzna nie reagował na okrzyki policjantów. Próbował też przejść przez barierki bezpośrednio przy spiętrzeniu wodnym. Jeden z funkcjonariuszy wyszedł na brzeg i pobiegł w kierunku tego człowieka. Na szczęście policjant zdążył w ostatniej chwili dobiec do mężczyzny i zdjąć go z barierek.

Po sprawdzeniu okazało się, że obaj mężczyźni mają po blisko 2,5 promile alkoholu w organizmie.

Raport z anteny 19.07, godz.10

Policja apeluje o rozwagę nad wodą.

Kąpiel pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczna i zagraża naszemu życiu. Pamiętajmy też, aby nie wchodzić do wody w miejscach niedozwolonych takich jak, tamy, jazy i inne spiętrzenia wody, ponieważ powstające tam wiry wodne mogą nas łatwo wciągnąć pod powierzchnię i nawet najlepsze umiejętności pływackie nie wystarczą, żeby się uratować - czytamy w komunikacie.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Wrocław: pijany chciał skoczyć do Odry. Policjanci uratowali go w ostatniej chwili