Policja

i

Autor: M.Witt-Ratowska Dwie osoby nie żyją po wypadku w Stalowej Woli. Droga wojewódzka 871 zablokowana

Wrocław. Chciał się załatwić, wpadł do miejskiej fosy i zaczął się topić. Pomogli policjanci i ratownicy

2021-08-11 14:00

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj w rejonie fosy miejskiej przy wrocławskim Podwalu. To właśnie tam 38-letni mężczyzna wpadł do wody, z której nie mógł się wydostać. Natychmiast na miejscu zjawili się funkcjonariusze oraz ratownicy wodni, którzy pomogli wycieńczonemu mieszkańcowi Wrocławia wydostać się na stromy brzeg. Gdyby nie ta interwencja, cała sytuacja mogła skończyć się tragicznie.

Okazuje się, że nie tylko rzeka, jezioro czy morze to miejsce, gdzie może dojść do tragicznego zdarzenia. Nawet mały zbiornik wodny może stanowić śmiertelne zagrożenie. A do utraty zdrowia, czy nawet życia mogło dojść wczoraj we Wrocławiu. Mężczyzna wpadł do fosy miejskiej na wysokości Podwala we Wrocławiu podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Po otrzymaniu zgłoszenia o tym zdarzeniu, na miejsce zostali skierowani policjanci oraz ratownicy wodni. Mężczyzna miał bardzo duże problemy z wydostaniem się z akwenu. Był wycieńczony i nie miał siły samemu wyjść na stromy brzeg. 

Funkcjonariusze razem z ratownikami zeszli nad wodę i próbowali przekazać poszkodowanemu rzutkę ratowniczą. Ten jednak z powodu zmęczenia nie był w stanie jej użyć. Dopiero założenie liny przez jednego z ratowników umożliwiło doprowadzenie mężczyzny do brzegu.

Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Gdyby jednak nie pomoc ze strony policjantów i ratowników, cała sytuacja mogłaby skończyć się zupełnie inaczej. Jest to też kolejny przykład, jak niewiele trzeba, aby doszło do nieszczęścia i każdy zbiornik wodny może stanowić zagrożenie. Tym razem w porę zareagowali świadkowie, którzy o zdarzeniu poinformowali odpowiednie służby, a funkcjonariusze samemu narażając się na niebezpieczeństwo uratowali życie i zdrowie 38-latka.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:
Źródło: Wrocław. Chciał się załatwić, wpadł do miejskiej fosy i zaczął się topić. Pomogli policjanci i ratownicy