Wrocław. 16 - latek kradł paczki wykorzystując nieuwagę kurierów

Wrocław. 16 - latek kradł paczki wykorzystując nieuwagę kurierów
Autor: Materiały prasowe KMP Wrocław Wrocław. 16 - latek kradł paczki wykorzystując nieuwagę kurierów

Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii ze Starego Miasta z Wrocławia zatrzymali złodzieja paczek kurierskich, którym okazał się być nieletni wrocławianin. 16-latek kradł przesyłki wykorzystując moment nieuwagi kierowców, ale także włamywał się do pojazdów uszkadzając drzwi. Wartość utraconego mienia to prawie 8 tysięcy złotych.

Jakiś czas temu policjanci otrzymali informację o paczkach, które w niewyjaśniony sposób ginęły z pojazdów kurierskich na terenie wrocławskiego Starego Miasta. Funkcjonariusze z komisariatu przy Trzemeskiej na podstawie zabezpieczonego monitoringu i zebranego materiału dowodowego namierzyli i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o liczne kradzieże.

Kradł paczki kurierskie. Teraz odpowie przed Sądem Rodzinnym

Okazał się nim być 16-letni mieszkaniec Wrocławia. Funkcjonariusze z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii przeprowadzili czynności z młodym człowiekiem w obecności jego opiekuna prawnego. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kilkukrotnie doszło do tego typu zdarzeń. 16-latek nie tylko dokonywał kradzieży paczek, wyczekując na moment nieuwagi pracownika firmy kurierskiej, ale też włamywał się do zamkniętych pojazdów, uszkadzając ich drzwi.

Policjanci powiadomili o całej sprawie Sąd Rodzinny. To właśnie sąd zadecyduje o dalszych losach tego młodego człowieka, który podejrzewany jest o popełnienia dwóch przestępstw - kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Na chwilę obecną mundurowi prowadzą czynności mające na celu odzyskanie utraconego mienia, którego wartość łącznie wynosi prawie 8 tysięcy złotych.

Wrocławscy policjanci przestrzegają młodych ludzi, aby nie brali przykładu z nagannego zachowania tego 16-latka. Problemy prawne, które mogą powstać w wyniku popełniania czynów karalnych mogą być odczuwalne jeszcze przez szereg długich lat. Co więcej, mogą stanowić ogromną przeszkodę podczas realizowania planów na przyszłość.

Raport z Anteny 23.07
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Źródło: Wrocław. 16 - latek kradł paczki wykorzystując nieuwagę kurierów