Wałbrzych. Pijana matka ledwo trzymała się na nogach. Prowadziła wózek

2021-06-22 14:05 A.F
dziecko
Autor: pixabay.com

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miała 29-latka, która sprawowała opiekę nad swoim 1,5-rocznym dzieckiem. Kobieta prowadziła wózek ze swoją pociechą po całej ulicy, narażając siebie i dziecko na niebezpieczeństwo. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

Jak informuje dolnośląska policja, dyżurny komisariatu w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie od jednego z zatroskanych mieszkańców, który dostrzegł dziwnie zachowującą się kobietę. Młoda matka w godzinach wieczornych prowadziła wózek z dzieckiem w środku, wykorzystując do tego całą szerokość jezdni.

- Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy przy jednej z ulic w mieście faktycznie zauważyli kobietę z wózkiem dziecięcym, poruszająca się chwiejnym krokiem środkiem jezdni. Z wózka słychać było płacz dziecka - informuje asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jak się okazało, mieszkanka Wałbrzycha znajdowała się w stanie upojenia alkoholowego. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Na szczęście szybka interwencja policjantów sprawiła, że 1,5-rocznemu dziecku nic się nie stało.

Kobietę zatrzymano, a dziecko trafiło do placówki opiekuńczo-wychowawczej. O dalszym losie matki zadecyduje sąd. 29-latce grozi kara do 5 lat więzienia.

Raport z anteny 22.06, godz.10
Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?
Źródło: Wałbrzych. Pijana matka ledwo trzymała się na nogach. Prowadziła wózek