Uwaga na UPAŁY! Ostrzeżenie IMGW dla Wrocławia

2021-06-17 13:37 A.F
Upał
Autor: geralt/Pixabay/cc0 W upalne dni warto unikać słońca i dbać o nawodnienie

Nadchodzą niezwykle ciepłe dni we Wrocławiu i innych miejscach województwa dolnośląskiego. W związku z tym, IMGW wydał pierwsze ostrzeżenie 2. stopnia zagrożenia dla województwa dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego oraz części powiatów województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Gorąco ma być do 21 czerwca. Termometry wskażą ponad 30 stopni Celsjusza.

To już pewne. Zapowiadane już od kilku dni upały niedługo pojawią się w większej części Polski. Ciepło jest już teraz - temperatura we Wrocławiu od 16 czerwca wynosi 28 stopni C., odczuwalna - znacznie wyższa. A będzie jeszcze cieplej. 

Ostrzeżenie IMGW dla Wrocławia. Gorące noce i dni 

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie 2. stopnia, które obowiązuje od godz. 13.00 w czwartek, 17 czerwca, do godz. 20.00 w poniedziałek, 21 czerwca. Prognozowana temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C, temperatura minimalna w nocy od 14°C do 20°C.

Ostrzeżenie dotyczy całego Dolnego Śląska, województwa lubuskiego, części wielkopolskiego czy części opolskiego.

Warto pamiętać, aby w upalne dni mieć przy sobie butelkę wody i stosować filtry. Jeżeli nie musimy nigdzie wychodzić - zostańmy w domu.  Nigdy nie zostawiajmy w samochodzie bez opieki dzieci i zwierząt. Temperatura w zamkniętym pojeździe może osiągać nawet 50-60°C.

Po 21 czerwca meteorolodzy zapowiadają lekkie ochłodzenie we Wrocławiu. Prognoza pogody mówi o temperaturze rzędu 27-28 st. C. Mogą się tez pojawić opady deszczu i gwałtowne burze. 

Raport z Anteny 17.06
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Źródło: Uwaga na UPAŁY! Ostrzeżenie IMGW dla Wrocławia