Strefy kibica we Wrocławiu na EURO 2021. Będzie można oglądać mecze

2021-06-11 11:51 A.F

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Każdy będzie mógł podziwiać zmagania piłkarzy podczas Euro 2021 oglądając mecz. Tradycyjnie, w większych miastach zawsze w trakcie tych mistrzostw można było oglądać piłkarskie spotkania w specjalnie wyznaczonych strefach kibica. W tym roku w centrum Wrocławia niestety miejsc takich nie będzie. Strefa kibica pojawi się jednak na granicy gminy Długołęka i Wrocławia w Kiełczowie.

Strefy kibica we Wrocławiu podczas Euro 2021. Gdzie się pojawią? Odpowiedź na to pytanie nie jest zadawalająca. W samym centrum stolicy Dolnego Śląska piłkarscy kibice nie obejrzą meczy podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej w zorganizowanych strefach. Fani piłki nożnej mogą wspierać swoje drużyn w domu lub korzystając z oferty lokali gastronomicznych. Euro 2021 będzie można jednak obejrzeć w największej w regionie strefie kibica, która startuje 11 czerwca w Kiełczowie, nieopodal granicy z Wrocławiem.

Organizatorem strefy jest Urząd Gminy w Długołęce we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

– Szykujemy mnóstwo atrakcji, nie tylko dla zagorzałych fanów piłki nożnej. Tworzymy miejsce dla miłego spędzania czasu dla całych rodzin. Oczywiście z poszanowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Strefa przede wszystkim umożliwi komfortowe śledzenie sportowych emocji pod ogromnym namiotem o powierzchni 400 m2, a kibice obejrzą mecze na ścianie wizyjnej w rozmiarze 5/3 m, gwarantującej wysoką jakość obrazu i dobrą widoczność z różnych miejsc. Dla widzów przygotowane będą trybuny i leżaki. Dodatkowo przed meczami Polaków zaplanowane są studia przedmeczowe z atrakcyjnymi gośćmi i konkursy z nagrodami.

W ramach strefy wydzielona zostanie przestrzeń gastronomiczna z bogatą ofertą food trucków. W ofercie znajdą się m.in. burgery, frytki, pączki oraz piwo.

Strefa będzie umiejscowiona w Kiełczowie, na boisku przy ul. Leśnej, nieopodal granicy między Gminą Długołęka a wrocławską dzielnicą Psie Pole.

Organizatorzy urządzają strefę zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z COVID-19.

Organizatorzy zapraszają już 11 czerwca od godziny 20 na mecz Włochy - Turcja.

Strefa będzie otwarta co najmniej do ostatniego grupowego meczu reprezentacji Polski.

Raport z Anteny 10.06
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Źródło: Strefy kibica we Wrocławiu na EURO 2021. Będzie można oglądać mecze