Strajk Kobiet odebrał Nagrodę Wrocławia. Marta Lempart wyróżniona przez Sutryka

Strajk Kobiet odebrał Nagrodę Wrocławia. Marta Lempart wyróżniona przez Sutryka
Autor: M.Witt-Ratowska/Radio ESKA Strajk Kobiet odebrał Nagrodę Wrocławia. Marta Lempart wyróżniona przez Sutryka

Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart odebrała w czwartek, 24 czerwca, Nagrodę Wrocławia. Podczas uroczystości we wrocławskim ratuszu, pojawili się też przeciwnicy uhonorowania lewicowej aktywistki. Porządku pilnowała policja. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Ogólnopolski Strajk Kobiet otrzymał dzisiaj, 24 czerwca, Nagrodę Wrocławia. Podczas uroczystej sesji w ratuszu, zgromadzili się również demonstranci. "Precz z komuną", "Miasto Wrocław dziś nagradza, jutro Lempart was wysadza" - takie hasła pojawiły się na ich tablicach. 

Niewątpliwym jest, iż przyznanie tego wyróżnienia liderce marszu kobiet budzi sporo kontrowersji, a zdania na temat słuszności jego udzielenia - podzielone. 

– Po pierwsze Marta Lempart wywodzi się z Wrocławia. Jest tu uznaną aktywistką i jedną z najbardziej znanych wrocławianek. Przyznanie Strajkowi Kobiet tej nagrody jest więc uzasadnione – odpowiadał dla portalu tvp.info przewodniczący Zielonych we Wrocławiu Robert Suligowski.

Obecny na miejscu wrocławski poseł Konfederacji Krzysztof Tuduj zapowiedział, że w imieniu swojej partii i kilku organizacji, których przedstawiciele pojawili się pod ratuszem, podejmie kroki prawne by odebrać Marcie Lempart tę nagrodę.

– Ta pani ma zły wpływ na życie Wrocławia – mówił dzień wcześniej w rozmowie z portalem tvp.info. Oceniał, że Lempart „patronowała chuligańskim wybrykom”, na których dochodziło do profanowania pomników i zakłócania nabożeństw.

A wy co sądzicie o przyznaniu Nagrody Wrocławia dla Marty Lempart? Piszcie w komentarzach! 

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Źródło: Strajk Kobiet odebrał Nagrodę Wrocławia. Marta Lempart wyróżniona przez Sutryka