Stał pijany na przystanku. Wsiadł do śmieciarki i odjechał

Pojemniki na śmieci
Autor: fot. GOAP/mat.pras. Pojemniki na śmieci

Wrocławscy policjanci zatrzymali pijanego 33-letniego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę śmieciarki, kiedy pracownicy odbierali opróżniali kubły na przystanku i… odjechał. Posiadał on również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podejrzany jest o popełnienie aż trzech przestępstw.

33-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego bezprawnie zabrał samochód marki Iveco, którym poruszali się pracownicy firmy odbierającej odpady z terenu Wrocławia. Na ulicy Suchej tuż obok Dworca PKP wykorzystał moment, w którym wysiedli oni, aby opróżnić kosze na śmieci znajdujące się przy przystanku i zajął miejsce kierowcy, po czym odjechał. 

Złodziej miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Śmieciarze natychmiast zawiadomili policjantów, którzy chwilę później ujawnili ten pojazd w okolicy skrzyżowania ulic Hallera z Gajowicką. Mężczyzna został zatrzymany, a jak się później okazało - miał na sumieniu również inne konflikt z prawem. Mianowicie, wsiadając za kierownicę tego pojazdu popełnił łącznie aż trzy przestępstwa. Dokonał zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, ale co więcej – miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ponadto policjanci, którzy przeprowadzali czynności zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że zawartość alkoholu w jego organizmie wynosiła prawie 2,5 promila. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że 33-latek był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. 

W trakcie swojej przejażdżki zabranym Iveco zniszczył kilka prawidłowo zaparkowanych aut oraz infrastrukturę drogową.

Mężczyzna został zatrzymany. O wymiarze kary jaka zostanie nałożona na 33-latka zadecyduje sąd.

Raport z anteny 30.06, godz.10

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl albo bezpośrednią wiadomość na facebook.com/eskawroclawnews.

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: Stał pijany na przystanku. Wsiadł do śmieciarki i odjechał