Śmiertelny wypadek na drodze krajowej S8. Nie żyją dwie osoby

2021-07-02 12:51 A.F
Śmiertelny wypadek na drodze krajowej S8. Nie żyją dwie osoby
Autor: Materiały prasowe Policji Wrocławskiej Śmiertelny wypadek na drodze krajowej S8. Nie żyją dwie osoby

1 lipca po godz. 16:00, na 108. kilometrze drogi krajowej nr 8 doszło do tragicznego wypadku drogowego. Brało w nim udział 8 pojazdów: 5 osobowych, 2 samochody typu bus i jeden pojazd ciężarowy. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Droga w miejscu zdarzenia przez kilka godzin była zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazdy. Czynności na miejscu prowadzone były pod nadzorem prokuratora, obecny był również biegły z zakresu badania wypadków drogowych. Dokładne okoliczności i przebieg tego zdarzenia będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy.

1 lipca po godz. 16:00 na 108. kilometrze drogi krajowej nr 8 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi i brało w nim udział 8 pojazdów: 5 osobowych, 2 samochody typu bus i jeden pojazd ciężarowy.

Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że to kierujący dostawczym mercedesem nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, także dostawczego mercedesa, w wyniku czego najechał na jego tył. Uderzony pojazd następnie przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym pojazdem ciężarowym. Potem podejrzewany o doprowadzenie do tego zdarzenia wjechał w auta osobowe jadące w tym samym kierunku, które znajdowały się na jego pasie ruchu.

Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, dwie osoby podróżujące dostawczym mercedesem poniosły śmierć na miejscu, a kolejnych dwoje uczestników w stanie niezagrażającym życiu zostało przewiezionych do wrocławskich szpitali.

Policjanci czynności na miejscu zdarzenia wykonywali pod nadzorem prokuratora, brał w nich udział również biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Utrudnienia na tej popularnej trasie zakończyły się dziś ok. godziny 3:00 w nocy.

Dokładny przebieg i okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej S8. Nie żyją dwie osoby
Autor: Materiały prasowe Policji Wrocławskiej Śmiertelny wypadek na drodze krajowej S8. Nie żyją dwie osoby
Raport z anteny 02.07, godz.10
Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?
Źródło: Śmiertelny wypadek na drodze krajowej S8. Nie żyją dwie osoby