Sky Walk w Świeradowie-Zdroju. Największa w Polsce ścieżka w chmurach robi wrażenie!

Sky Walk w Świeradowie - Zdroju. Największa w Polsce ścieżka w chmurach robi wrażenie!
Autor: pixabay.com Sky Walk w Świeradowie - Zdroju. Największa w Polsce ścieżka w chmurach robi wrażenie!

Sky Walk zlokalizowane w Świeradowie-Zdroju na Dolnym Śląsku ma 70 m długości i 3 km ścieżek. Jest to największa wieża widokowa w Polsce. Budowa konstrukcji jest już zakończona. Wraz z początkiem wakacji każdy będzie miał możliwość wejść na samą górę i podziwiać całą okolicę. Zobaczcie poniżej więcej szczegółów.

Sky Walk w Świeradowie - Zdroju usytuowano tuż nad miastem. Już niedługo wieża będzie dostępna dla wszystkich turystów. Ścieżka w chmurach będzie największym punktem widokowym w Polsce: łącznie ma długość 850 m, szczyt zaś znajduje się na wysokości 62 m. W ciągu ostatnich lat w Europie powstało kilkanaście podobnych konstrukcji, każda z nich generuje ruch turystyczny na poziomie kilkuset tysięcy turystów rocznie. Podobna inwestycja znajduje się w Dolnej Morawie.

Początkowo wieża miała być budowana przez samorząd i świeradowskich hotelarzy, ostatecznie projekt nie doszedł do skutku. W wieże zdecydował się zainwestować czeski inwestor.

Ze szczytu Sky Walk będzie można podziwiać nie tylko las, nie tylko sam Świeradów- Zdrój, ale także spojrzeć na Mirsk, Gryfów Śląski i dużo, dużo dalej.

Sky Walk w Świeradowie - Zdroju. Największa w Polsce ścieżka w chmurach 

Wieża widokowa liczy 70 metrów. Górny taras widokowy znajduje się na wysokości 55 metrów. Spacer po wieży ma długość 800 m, natomiast trasy ciągną się przez blisko 3 km. Zmęczony turysta, który już wejdzie na samą górę wieży, nie będzie musiał z niej schodzić. Obok powstała ślizgawka o długości ponad 100 metrów, z której będzie można zjechać. 

Ciekawostką jest również fakt, że będzie to jedyna wieża widokowa tego typu w Europie, którą będzie można odwiedzić po zmroku.

Otwarcie Sky Walk w Świeradowie - Zdroju. Termin

Wznoszenie Sky Walk zostało już zakończone. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe oraz budowa infrastruktury. Kiedy więc turyści będą mogli wspiąć się na wieżę? Inwestycja do użytku miał zostać oddana na przełomie czerwca i lipca 2021 roku. Ostatecznie - już działa. Od 3 czerwca 2021 r. można się po niej wspinać. 

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Źródło: Sky Walk w Świeradowie-Zdroju. Największa w Polsce ścieżka w chmurach robi wrażenie!