Rzucił kamieniem w okno tarasowe, aby się zemścić. Pomylił domy

2021-07-07 13:03 A.F
Policja
Autor: M.Witt-Ratowska Dwie osoby nie żyją po wypadku w Stalowej Woli. Droga wojewódzka 871 zablokowana

41-letni wrocławianin chcąc po złości zbić szybę w oknie, rzucił kamieniem. Kiedy udało mu się osiągnąć zamierzony cel, zorientował się, że pomylił domy. Wywiadowcy namierzyli go nieopodal pobliskiego sklepu spożywczego. Miał pawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany.

Na terenie Leśnicy nieznany mężczyzna rzucił kamieniem w okno jednego z domów. Wrocławscy policjanci, gdy tylko otrzymali tą informację, pojechali na miejsce, aby namierzyć i zatrzymać sprawcę.

Po krótkich poszukiwaniach, koło sklepu spożywczo-monopolowego na ulicy Wielkopolskiej, ujawnili mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Okazał się nim być 41-letni wrocławianin, który przyznał się, że to on zbił okno tarasowe.

Rzucił kamieniem nie w ten dom w który chciał

Rzut kamieniem okazał się być celny, jednak pomylił domy. Jak wyznał policjantom, miała to być forma zemsty na swoim pracodawcy za nieporozumienie, do którego doszło między nimi.

41-latek został przez policjantów zatrzymany. Był on nietrzeźwy, a wynik badania wyniósł prawie 2,5 promila. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Straty, których dokonał sięgają kilkunastu tysięcy złotych.  

Zgodnie z art. 288 Kodeksu karnego taki czyn może się wiązać nawet z karą pozbawienia wolności na okres 5 lat.

Ta historia pokazuje, że nie warto w takich sytuacjach działać emocjonalnie. Niejednokrotnie narażamy wówczas siebie samych na ewentualne problemy prawne. Zawsze warto dążyć do pokojowego zażegnania konfliktu. Pamiętajmy, że straty mogą ponieść osoby zupełnie przypadkowe, które w żaden sposób niczemu nie zawiniły.

Raport z anteny 7.07, godz.10
Źródło: Rzucił kamieniem w okno tarasowe, aby się zemścić. Pomylił domy