Remont pętli „Poświętne”. Zmiany w kursowaniu MPK Wrocław

MPK Wrocław
Autor: Materiały prasowe MPK Wrocław

25 marca rusza remont pętli tramwajowej „Poświętne” przy ulicy Żmigrodzkiej. W związku z pracami, dotyczącymi wymiany szyny na torowisku, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 1, 7, 70 i 74.

Jak informuje biuro prasowe MPK Wrocław, remont dotyczy wymiany szyny na odcinku 250 metrów. W miejsce szyny tradycyjnej, na odcinkach prostych zamontowana zostanie tzw. szyna twarda, którą charakteryzuje zdecydowanie większa żywotność. W związku z przeprowadzanymi pracami planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 1, 7, 70 i 74.

Zmiany w kursowaniu MPK na "Poświętne"

Tramwaje linii 1 i 70 skrócone zostaną do przystanku "Dworzec Nadodrze", natomiast tramwaje linii 7 i 74, od placu Powstańców Wielkopolskich zostaną skierowane przez ulicę Słowiańską, Jedności Narodowej, Kromera do pętli "Kowale".

Pomiędzy placem Powstańców Wielkopolskich (przystanek "Dworzec Nadodrze") a pętlą przy ulicy Poświęckiej uruchomiona zostanie okresowa linia autobusowa 707. Będzie ona kursowała przez ulicę Trzebnicką, Żmigrodzką i Kuklińskiego.

Bilety jednorazowe i okresowe

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 7, 15, 70 lub 74 będą mogli kontynuować podróż:

· autobusem zastępczej linii okresowej 707,

· autobusami linii 129 na odcinku Broniewskiego – Poświętne – Broniewskiego,

· autobusami linii 908 na odcinku Dworzec Nadodrze – Poświętne – Dworzec Nadodrze,

· autobusami linii 108 i 132 na odcinku Broniewskiego – Dworzec Nadodrze – Broniewskiego,

· autobusami linii 144 na odcinku Kamieńskiego – Dworzec Nadodrze – Kamieńskiego.

Powyższa zasada będzie również obowiązywać w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem oraz wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas trwania remontu.

Prace remontowe na pętli „Poświętne” potrwają planowo do 31.03. Tramwaje linii 1, 7, 70 i 74 powrócą na swoją trasę w sobotę, 1 kwietnia.

Kierowcy byli obojętni, zareagował tylko motorniczy MPK Wrocław. Zatrzymał tramwaj, ściągnął staruszkę z torów
Źródło: Remont pętli „Poświętne”. Zmiany w kursowaniu MPK Wrocław