Kwarantanna domowa

i

Autor: Getty Images

Pomimo kwarantanny, pojechał po karmę dla psa. Czekają go teraz poważne konsekwencje!

2021-12-23 12:19

Kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów z wrocławskiej drogówki doprowadziła do ujawnienia szeregu naruszeń prawa przez kierującego audi. 61-mężczyzna wsiadł za kierownicę, pomimo tego, że obowiązywała go kwarantanna. Ponadto miał ponad promil alkoholu w organizmie, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Policjanci z Wrocławia przeprowadzali interwencje wobec kierującego osobowym audi, który naruszył szereg obowiązujących przepisów. Pierwsze, co przykuło uwagę mundurowych, to woń alkoholu unosząca się w powietrzu po otworzeniu drzwi do pojazdu. Badanie alkomatem tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. Kierujący znajdował się pod wpływem alkoholu mając ponad promil tej substancji w organizmie.

Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, 61-latek okazał się osobą, która nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a audi, którym się poruszał - nie posiada aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna tłumaczył się policjantom koniecznością dokonania zakupu karmy dla swojego czworonoga. Podczas szczerej rozmowy z funkcjonariuszami opowiedział również o trudach przebywania na kwarantannie…, która tego dnia go obowiązywała. Wszystkie osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny może nałożyć karę nawet do 30 tys. zł.

Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nieodpowiedzialnego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. W nazwach państw brakuje kilku liter. Zgadniesz, o jakie państwo chodzi?

Pytanie 1 z 10
Państwo położone we wschodnich Himalajach: B*ut*n to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 22.12 (Goście: Krzysztof Kwiatkowski - senator, były szef NIK oraz Gabriela Morawska-Stanecka - wicemarszałek Senatu, PPS)
Źródło: Pomimo kwarantanny, pojechał po karmę dla psa. Czekają go teraz poważne konsekwencje!