Policjanci odnaleźli 3 - letniego chłopca. Błąkał się po dworcu [FILM]

2021-07-01 14:45 A.F
Policja
Autor: M.Witt-Ratowska Dwie osoby nie żyją po wypadku w Stalowej Woli. Droga wojewódzka 871 zablokowana

Do wrocławskich policjantów z Komisariatu Kolejowego pełniących właśnie służbę w patrolu na terenie dworca głównego zgłosiła się roztrzęsiona kobieta. Załamanym głosem poinformowała ich o zaginięciu jej dziecka. Funkcjonariusze na szczęście odnaleźli 3 - letniego chłopca, który oddalił się od rodziców po tym, jak tylko na chwilę stracili go z oczu wypakowując bagaże z taksówki.

Z przedstawionej historii przez matkę dziecka wynikało, że gdy z mężem i dzieckiem wysiadła z taksówki, płacąc za transport i wypakowując bagaże straciła z pola widzenia swoje 3 - letnie dziecko. Chłopiec oddalił się od auta. Funkcjonariusze ustalili w rozmowie z kobietą rysopis dziecka oraz ubiór i natychmiast przekazali tę informację dyżurnemu Komisariatu Kolejowego. Rozpoczęły się poszukiwania. Funkcjonariusze z jednej strony przystąpili do analizy zapisów monitoringu dworcowego, aby ustalić drogę przejścia i kierunek, w jakim udał się chłopiec. Drugim torem ruszyły poszukiwania w terenie. Sprawdzając różne miejsca przy dworcu policjanci przy jednej z restauracji zauważyli błąkającego się samotnie chłopca. Na szczęście okazało się, że to on, o czym od razu poinformowana została jego matka. 

POLICJANCI Z KOMISARIATU KOLEJOWEGO ODNALEŹLI 3 - LETNIEGO CHŁOPCA [FILM Z MONITORINGU]

Ta historia skończyła się pomyślnie dla rodziców i dziecka, którzy pomimo stresu, zdążyli jeszcze na pociąg do Warszawy. Policjanci przypominają, zwłaszcza teraz w okresie wakacyjnym, o zachowaniu szczególnej czujności podczas opieki nad dziećmi. Jak pokazuje to zdarzenie, wystarczy dosłownie tylko moment, by dziecko, które znika nam z pola widzenia, oddaliło się znajdując się jednocześnie w otoczeniu, którego nie zna. Szanse na to, że sam powróci do miejsca, w którym był z rodzicami, są nikłe. Dlatego zwracajmy nieprzerwanie uwagę na nasze pociechy i nie spuszczajmy ich z oka nawet na chwilę.

Raport z Anteny 01.07

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: Policjanci odnaleźli 3 - letniego chłopca. Błąkał się po dworcu [FILM]