Nie dla Nagrody Wrocławia dla Strajku Kobiet. Organizacje wyrażają swój sprzeciw

Nie dla Nagrody Wrocławia dla Strajku Kobiet. Organizacje wyrażają swój sprzeciw
Autor: Materiały prasowe organizatora Nie dla Nagrody Wrocławia dla Strajku Kobiet. Organizacje wyrażają swój sprzeciw

Wielkimi krokami zbliża się wręczenie najważniejszych miejskich wyróżnień przyznawanych przez Radę Miasta Wrocław. Nie milkną też kontrowersje wobec uhonorowania Nagrodą Wrocławia Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Do głosu sprzeciwu dołącza się coraz więcej organizacji. Na 24 czerwca zaplanowano strajk - Czarny Czwartek - na którym wyrażą one swoje zdanie.

Już jutro - 24 czerwca - odbędzie się oficjalne wręczenie nagród laureatom wyróżnionym w tegorocznej edycji Nagród Wrocławia. Wśród uhonorowanych znalazł się między innymi Ogólnopolski Strajk Kobiet. Z przyznaniem wyróżnienia dla tej organizacji pod przewodnictwem Marty Lempart nie zgadzają się niektóre z wrocławskich organizacji. Planując serię protestów i konferencji, które odbędą się na wrocławskim Rynku w dniu wręczenia nagrody, nazwano dzień przyznania wyróżnienia Czarnym Czwartkiem dla Wrocławia.

Wśród przeciwników przyznania nagrody Ogólnopolskiemu Strajku Kobiet znalazły się organizacje takie jak: Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, Ruch Narodowy, Konfederacja, Młodzież Wszechpolska, Rota Niepodległości, NSZZ Solidarność Dolny Śląsk, Stowarzyszenie Matek Katolickich oraz Fundacja Studium Cultural Ecclesiae.

"Nie zgadzamy się na nagrodę Wrocławia dla Strajku Kobiet. Organizacja ta nie przyczyniła się dla dobra mieszkańców Wrocławia.Powiedz NIE dla wandalizmu i wulgaryzmów. Podpisz petycję, aby ta organizacja nie dostała tej nagrody" - czytamy na stronie FB organizacji. 

W dniu wręczenia wyróżnienia na wrocławskim Rynku swój sprzeciw wyrazi również Bogdan Ludkowski - laureat takiej nagrody. Przewidziano także konferencje pod przewodnictwem posła Krzysztofa Tuduj z Ruchu Narodowego i Konfederacji.

Raport z anteny 22.06, godz.10

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Źródło: Nie dla Nagrody Wrocławia dla Strajku Kobiet. Organizacje wyrażają swój sprzeciw