Legnica. Strzelał z wiatrówki w szkole bo przeszkadzał mu hałas. 16 - latka ranna

2021-06-16 14:02 A.F
Legnica. Strzelał z wiatrówki w szkole bo przeszkadzał mu hałas. 16 - latka ranna
Autor: Materiały prasowe Dolnośląskiej Policji Legnica. Strzelał z wiatrówki w szkole bo przeszkadzał mu hałas. 16 - latka ranna

Nieodpowiedzialny mężczyzna z okna swojego mieszkania strzelał z wiatrówki do dzieci, które znajdowały się na przerwie przed budynkiem szkoły. Tłumaczył się podczas przesłuchania, że zakłócały mu spokój. Strzelając ranił śrutem 16-latkę w okolice oka. Zatrzymanemu legniczaninowi grozi kara do trzech la więzienia.

W miniony poniedziałek legniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z legnickich szkół, ktoś strzela do przebywających na podwórku szkolnym dzieci. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy ustalili, że w wyniku zdarzenia ranna śrutem w okolice oka została 16-letnia dziewczyna. Małoletnia została przetransportowana do szpitala.

Mężczyzna, który strzelał miał na rękach małe dziecko

Policjanci natychmiast udali się we wskazane przez świadków miejsce, skąd mogły paść strzały i zapukali do drzwi jednego z mieszkań. Po chwili otworzył je mężczyzna trzymający na rękach małe dziecko. W rozmowie 32-latek zaprzeczał, aby w domu posiadał jakąkolwiek broń pneumatyczną, z której mógłby strzelać do dzieci. Legniczanin nie chciał wpuścić policjantów do swojego mieszkania. Funkcjonariusze nie dali się jednak zwieść jego tłumaczeniom i weszli do środka. Podczas sprawdzania pomieszczeń ujawnili i zabezpieczyli pięć jednostek broni pneumatycznej oraz śrut i kapsuły CO2.

- Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze przedstawili mu dwa zarzuty m.in. narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 32-latek ostatecznie tłumaczył się tym, że dzieci zakłócały mu spokój, zdenerwował się, więc postanowił je nastraszyć strzelając z tzw. wiatrówki - informuje asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. 

Za popełnione przestępstwo 32 - letniemu mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia. 

Raport z anteny 16.06, godz.10
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Legnica. Strzelał z wiatrówki w szkole bo przeszkadzał mu hałas. 16 - latka ranna