Kierowca busa wiózł na pace 29 osób. Siedzieli ściśnięci na skrzynkach

i

Autor: Materiały prasowe Dolnośląskiej Policji Kierowca busa wiózł na pace 29 osób. Siedzieli ściśnięci na skrzynkach

Kierowca busa wiózł na pace 29 osób. Siedziały ściśnięte w tragicznych warunkach na skrzynkach

2021-08-31 11:55

Policjanci z Góry (województwo dolnośląskie) zatrzymali do kontroli drogowej białego busa, za kierownicą którego siedział 50-letni mężczyzna. Podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu oraz przewożonego w nim ładunku funkcjonariusze zauważyli w przedziale ładunkowym auta 29 osób, które podróżowały w sposób zagrażający ich życiu i zdrowiu. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca przewożący swoich pasażerów w tak niebezpiecznych warunkach został ukarany wysokim mandatem karnym i na trzy miesiące stracił prawo jazdy.

W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Górze, podczas patrolowania podległego rejonu służbowego, w jednej z miejscowości powiatu górowskiego zatrzymali do kontroli drogowej białego busa marki Iveco.

Podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu oraz przewożonego w nim ładunku policjanci odkryli poważne naruszenie obowiązujących przepisów, które mogło przyczynić się do ogromnej tragedii na drodze. Gdy mundurowi otworzyli drzwi powierzchni ładunkowej iveco, ich oczom ukazał się przerażający obraz. W części auta przeznaczonej do przewozu towaru, znajdowało się aż 29 osób, które podróżowało, stojąc bądź siedząc na skrzynkach! Abstrahując od faktu, iż kierowca złamał prawo, przewożąc o 29 osób więcej, niż wynosi dopuszczalna ich liczba określona w dowodzie rejestracyjnym, to przede wszystkim naraził on życie i zdrowie swoich pasażerów. W sytuacji uczestniczenia Iveco w zdarzeniu drogowym, podróżujące w nim bez jakiegokolwiek zabezpieczenia technicznego osoby najprawdopodobniej odniosłyby poważne obrażenia bądź nawet mogłyby zginąć.

Kierowca, 50-letni obywatel Ukrainy, za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany wysokim mandatem karnym, a ponadto policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Źródło: Kierowca busa wiózł na pace 29 osób. Siedziały ściśnięte w tragicznych warunkach na skrzynkach