Juwenalia w nietypowym terminie! Sprawdź kiedy się odbędą

2022-05-07 20:46 Jakub Husarz
Rzeszowskie Juwenalia powracają po dwóch latach! Wiadomo, kiedy się odbędą
Autor: Pexels /Pixabay.com

Juwenalia jednak nie w maju. Uniwersytet Wrocławski zdecydował się na przesunięcie święta studentów ze względu na sytuacje postpandemiczną i konflikt wojenny na Ukrainie. Impreza się jednak odbędzie...w innym, nietypowym terminie. W jakim dokładnie? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Maj zazwyczaj kojarzy nam się z okresem dobrej pogody, grillami, wydarzeniami plenerowymi. Dla studentów to również czas popularnych w całym kraju Juwenaliów czyli świętem studentów okraszonym dużą ilością koncertów, imprez oraz aktywności studenckich. Zeszłe dwa pandemiczne lata niestety nie pozwoliły na zorganizowanie takich wydarzeń. Jak będzie to wyglądało w tym roku?

Samorząd Studencki Uniwersytetu Wrocławskiego postanowił przesunąć główne imprezy Juwenaliowe na 29-30 września tego roku. Będą to dwa dni koncertów. Pierwszego dnia będą występy rapowe a drugiego dnia dominująca będzie muzyka mieszana. Cały czas dokładny program jest dopracowywany -Mówi Katarzyna Uczkiewicz - Rzeczniczka UWRu

Inaczej za to postąpił Uniwersytet Ekonomiczny, który po dwóch latach przerwy 18 maja rozpocznie Ekonomalia.

8 artystów wystąpi na tegorocznych Ekonomaliach. Obecnie mamy ogłoszonych trzech: Happysad, Video oraz CatchUp. Podczas wydarzenia możemy się spodziewać też wydarzeń pobocznych jak Silent Disco. Nie zabraknie też jedzenia czyli food trucków-Tłumaczy Filip Szczęch - koordynator tej imprezy.

A oprócz polskich artystów (głównie popowych) na Ekonomaliach ma zagrać także światowa gwiazda, która ma zostać ogłoszona na dniach.

Piknik nad Odrą 2022 w Szczecinie. Mnóstwo atrakcji na Wałach Chrobrego

Inne wrocławskie uczelnie nie planują zorganizować Juwenaliów w tym roku - odbędą się za to klubowe imprezy nawiązujące do corocznego święta studenckiego.

Źródło: Juwenalia w nietypowym terminie! Sprawdź kiedy się odbędą