Dolnośląskie. Pijany wiózł pięciolatka bez fotelika. Wjechał w ogrodzenie

i

Autor: Materiały prasowe Dolnośląskiej Policji Dolnośląskie. Pijany wiózł pięciolatka bez fotelika. Wjechał w ogrodzenie

Dolnośląskie. Pijany wiózł pięciolatka bez fotelika. Wjechał w ogrodzenie

2021-07-29 12:33

Na terenie powiatu bolesławieckiego doszło do zdarzenia drogowego, którego okoliczności mrożą krew w żyłach. Nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi uderzając w ogrodzenie. Na przednim siedzeniu pasażera jechał 5-letni syn bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa! Na szczęście dziecko nie odniosło obrażeń. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Poza konsekwencjami karnymi grożącymi kierującemu, o zaistniałej sytuacji zostanie poinformowany również Sąd Rodzinny.

Na terenie gminy Nowogrodziec doszło do zdarzenia drogowego. Nietrzeźwy 29-latek na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem osobowym i wypadł z drogi uderzając w ogrodzenie. Na przednim siedzeniu pasażera kierowca wiózł bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa swojego 5-letniego syna. Dziecko na szczęście nie poniosło obrażeń w wyniku zdarzenia, natomiast nietrzeźwy ojciec z urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali już prawo jazdy kierującemu.

29-latkowi za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe. Policjanci prowadzą również czynności w kierunku artykułu 160 Kodeksu karnego, który mówi o narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O tej sytuacji powiadomiony zostanie również Sąd Rodzinny.

Bus wjechał w robotników na S11! Dwie osoby nie żyją
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Źródło: Dolnośląskie. Pijany wiózł pięciolatka bez fotelika. Wjechał w ogrodzenie