Dolnośląskie. Napad na słodycze w Głuszycy. Złodzieje ukradli czekolady warte 900 zł!

Dolnośląskie. Napad na słodycze w Głuszycy. Złodzieje ukradli czekolady warte 900 zł
Autor: Materiały prasowe Wałbrzyskiej Policji Dolnośląskie. Napad na słodycze w Głuszycy. Złodzieje ukradli czekolady warte 900 zł

Ukradli sporą ilość słodyczy, a następnie wybiegli z jednego z marketów w Głuszycy i uciekli. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci po kilkudziesięciu minutach zatrzymali trzech sprawców kradzieży. Okazało się, że za tym czynem stali poszukiwany 20-latek oraz jego dwóch nastoletnich kolegów w wieku 15 i 12 lat. Mundurowi odzyskali sporą ilość czekolad oraz bombonierek. Funkcjonariusze drugiego komisariatu dodatkowo udowodnili 20-latkowi dokonanie w ostatnim czasie dwunastu innych przestępstw, tym razem na terenie Wałbrzycha.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 19:00 w jednym ze sklepów znajdujących się przy ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy. Trzech wałbrzyszan w wieku od 12 do 20 lat udało się na gościnne występy, wykorzystało nieuwagę pracowników i ukradło słodycze o łącznej wartości ponad 930 złotych. Następnie wszyscy wybiegli z placówki handlowej.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z Głuszycy sprawdzili monitoring sklepowy i rozpoczęli poszukiwania złodziei. Pierwszy z nich – 15-latek - został zatrzymany na pobliskim przystanku. Drugi 20-letni mężczyzna oraz 12- latek także trafili w ręce funkcjonariuszy. Mundurowi odzyskali jednak tylko blisko połowę ze skradzionych czekolad i bombonierek. 

W trakcie zatrzymania złodziei okazało się, że 20-latek jest poszukiwany za wcześniejsze kradzieże, które popełnił jako nieletni, i dzisiaj zostanie odwieziony do Zakładu Poprawczego w Głogowie. Dodatkowo policjanci drugiego komisariatu udowodnili mu popełnienie w ostatnim czasie szeregu innych przestępstw na terenie Wałbrzycha. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty kradzieży, sześć zarzutów kradzieży z włamaniami do obiektów oraz dwa zarzuty zniszczenia mienia. Teraz za kratami więzienia młody mężczyzna może spędzić nawet 10 lat. O losie dwóch nastolatków zadecyduje natomiast sąd rodzinny. Starszy z nich - 15-latek - odpowie za kradzież sklepową jako nieletni sprawca czynu karalnego.

Raport z Anteny 10.06

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: Dolnośląskie. Napad na słodycze w Głuszycy. Złodzieje ukradli czekolady warte 900 zł!