Czy Maciej Janowski zostanie mistrzem Polski? Zawodnik Sparty Wrocław to prawdziwy wojownik!

2021-07-07 19:48 Julia Drobiszewska A.F
Czy Maciej Janowski zostanie mistrzem Polski? Zawodnik Sparty Wrocław to prawdziwy wojownik!
Autor: Pixabay.com Czy Maciej Janowski zostanie mistrzem Polski? Zawodnik Sparty Wrocław to prawdziwy wojownik!

Już w najbliższą niedzielę, 11 lipca, Maciej Janowski będzie bronił tytułu Indywidualnego Mistrza Polski. Kapitan żużlowego klubu Betard Sparty Wrocław prezentuje w tym sezonie fantastyczną formę i jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Osiemnastu czołowych żużlowców weźmie udział w Finale Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. W corocznej serii turniejów, mającej wyłonić najlepszego polskiego żużlowca pojedzie również Maciej Janowski. Wrocławianin jest obecnie w życiowej formie, co potwierdza występami w niemal każdym meczu. Wyróżnia go znakomita jazda na dystansie, jak również bardzo dobre przygotowanie od strony defensywnej. Mimo przegrywanych startów z łatwością wyprzedza swoich rywali, jednocześnie blokując ataki z ich strony. Indywidualny Mistrz Polski z 2015 roku zdobywa komplety punktów nie tylko w polskiej lidze, ale i za granicą, gdzie ściga się w barwach Dackarny Målilla-żużlowego klubu ze Szwecji.

Obecnie Maciej Janowski, znany również wśród swoich fanów jako ,,Magic’’ jest najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi- najlepszej ligi żużlowej na świecie. Zajmuje pierwsze miejsce w tabeli pod względem średniej biegowej, czyli średniej punktów, jaką konkretny zawodnik zdobywa w jednym wyścigu (2.672). Już dwa razy zdobył tytuł Mistrza Polski, w tym raz- w zeszłym roku. Do tegorocznego turnieju podchodzi jednak ze spokojem i jak sam podkreśla nie zamierza osiadać na laurach.

Oprócz Macieja Janowskiego w zawodach wystartuje między innymi Bartosz Zmarzlik, który na co dzień reprezentuje barwy gorzowskiego klubu- Moje Bermudy Stal Gorzów. Sportowiec ma na swoim koncie dwa tytuły mistrza świata, tytuł indywidualnego mistrza Europy juniorów, a ze swoim obecnym zespołem dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski. Janowski z pewnością liczy na powtórkę z finału, z 2020 roku, gdy w decydującym biegu wyprzedził swojego głównego rywala-Zmarzlika.

Maciej Janowski – gdzie ostateczne starcie żużlowców?

Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu odbędzie się w Lesznie, gdzie ostatnio Janowski brylował na torze, wygrywając wraz ze swoją drużyną mecz ligowy z Fogo Unią Leszno. Mimo nieudanych startów był bardzo szybki na trasie i w efektowny sposób wyprzedzał swoich rywali, co zapewniło show nie tylko kibicom, ale i komentatorom. 11 lipca żużlowcy spotkają się na Stadionie im. Alfreda Smoczyka, gdzie o 17:30 rozpocznie się rywalizacja. Informacje dotyczące zakupu biletów można znaleźć na stronach: www.bilety.ksul.pl i www.unia.leszno.pl.

Raport z anteny 7.07, godz.10
Źródło: Czy Maciej Janowski zostanie mistrzem Polski? Zawodnik Sparty Wrocław to prawdziwy wojownik!