Baseny i kąpieliska we Wrocławiu. Gdzie pójść na basen we Wrocławiu?

2021-06-09 10:34 A.F
Basen
Autor: pixabay.com

Na tę datę z niecierpliwością czekali wszyscy miłośnicy wodnego szaleństwa. Otwarte są już baseny i kąpieliska we Wrocławiu, as pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu przy zimnej wodzie. Gdzie pójść na basen we Wrocławiu? Które kąpieliska są już otwarte? Sprawdźcie poniżej, gdzie możecie popływać.

Pandemia koronawirusa zmierza już ku końcowi, w związku z czym, kolejne miejsca w kraju są już otwarte. Czynne po raz kolejny są baseny, aquaparki i kąpieliska. Jak wygląda to we Wrocławiu? Gdzie można pójść na basen we Wrocławiu? Fani słońca z chęcią skorzystają nie tylko z tych zakrytych placówek. Od 1 czerwca można już korzystać w mieście także z otwartych kąpielisk i basenów. 

Aquapark, ul. Borowska 99, Wrocław

28 maja br., po 7 miesiącach przerwy, otworzył się aquapark. Do dyspozycji miłośników pływania są wszystkie strefy: baseny rekreacyjne wraz z kompleksem zjeżdżalni, saunarium, siłownie i fitness, a także basen sportowy.     

Godziny otwarcia Aquaparku:

basen sportowy:

pn.-pt. 5.30-23.00,

sb.-ndz. 8.00-23.00

rekreacja:

pn.-ndz. 8.00-23.00

siłownia i fitness:

pn.-ndz. 6.00-23.00

saunarium pn.-ndz.: 8.00-23.00

Orbita, ul. Wejherowska 34, Wrocław

Od 29 maja można korzystać także z krytego basenu Orbita. 

Kryta pływalnia ma olimpijskie wymiary o długości 50 metrów. Ponadto została wyposażona w pływający pomost, mogący podzielić zbiornik na dwa mniejsze, a także w ruchome dno, regulujące głębokość.

Godziny otwarcia basenu Orbita:

od poniedziałku do piątku:

od 6.00 do 8.00 - basen 50m - dostępne 2 tory8.00 - 9.00 (przerwa techniczna i na dezynfekcję obiektu)od 9.00 do 21.45 - basen 2 x 25m

w sobotę i niedzielę:

od 6.00 do 22.00 - basen 50m

Kąpieliska otwarte. Gdzie we Wrocławiu można pójść na basen otwarty? 

Od 1 czerwca do końca wakacji na chętnych czekają cztery wrocławskie kąpieliska. Codziennie od godz. 9.00 do 19.00 można korzystać z obiektów:

  • Orbita, letnia pływalnia przy ul. Wejherowskiej,
  • Morskie Oko, przy ul. Chopina,
  • Glinianki, przy ul. Kosmonautów,
  • Basen Kłokoczyce, przy ul. Kłokoczyckiej

Bezpłatne kąpieliska otwarte – czynne od 25 czerwca

Miejsce do kąpieli na Oporowie, ul. Harcerska

Bezpłatne miejsce do kąpieli, tuż obok ul. Harcerskiej na Oporowie. W sezonie letnim, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy. Jest punkt medyczny, toalety oraz plaża.

Miejsce do kąpieli Pawłowice – ul. Jezorowa

Miejsce do kąpieli tuż obok ul. Jeziorowej i ul. Sasankowej w Pawłowicach. W sezonie, w godzinach od 9.00 do 19.00, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy. Jest punkt medyczny, toalety oraz plaża.

Miejsce do kąpieli na Maślicach – ul. Królewiecka

Tak zwany staw królewiecki, tuż obok ul. Królewieckiej i ul. Narzędziowej, położony na jest Maślicach. W sezonie letnim, na wyznaczonym odcinku, dyżurują ratownicy.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: Baseny i kąpieliska we Wrocławiu. Gdzie pójść na basen we Wrocławiu?