3- latek bawił się przy jezdni na Placu Grunwaldzkim. Opiekował się nim pijany ojciec

2021-04-14 14:20 A.F
Trzylatek bawił się przy jezdni na Placu Grunwaldzkim. Opiekował się nim pijany ojciec
Autor: Mylene2401/cc0/pixabay Trzylatek bawił się przy jezdni na Placu Grunwaldzkim. Opiekował się nim pijany ojciec

Wrocławscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie, „opiekował się” swoim synem. Zdarzenie miało miejsce przy jednej z ulic na terenie Placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Trzylatek biegał tuż przy jezdni, podczas gdy jego opiekun siedział na znajdującej się nieopodal ławce. Tę bardzo niebezpieczną sytuację zauważył przejeżdżający tamtędy kierowca, który zawiadomił funkcjonariuszy.

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej interweniowali wobec pijanego mężczyzny, który w takim stanie „opiekował się” swoim 3-letnim synkiem. Mundurowi, po otrzymaniu informacji od kierowcy zaniepokojonego zaobserwowaną sytuacją, natychmiast pojechali na jedną z ulic w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Zgłaszający zauważył bowiem małego chłopca, który bawił się i biegał przy jednej z ulic. Jego opiekun, który wyraźnie był pod wpływem alkoholu, siedział na znajdującej się nieopodal ławce.

Mężczyzna miał 2,6 promila we krwi 

Badanie alkomatem wykazało, że 34-latek miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na bezpieczeństwo dziecka, decyzja policjantów mogła być tylko jedna- mundurowi przekazali go pod opiekę matki.

Jeśli zgromadzony materiał dowodowy wykaże, że poprzez swoje zachowanie, mężczyzna naraził dziecko na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia, grozić mu może kara nawet do 5 lat więzienia. 

Raport z Anteny 14.04
Źródło: 3- latek bawił się przy jezdni na Placu Grunwaldzkim. Opiekował się nim pijany ojciec