WhatsApp przestanie działać na TYCH telefonach. Tysiące osób nagle straci dostęp!

WhatsApp
Autor: pexels/Anton, Canva

WhatsApp zakończy oferowanie swoich usług dla tysięcy użytkowników. Już niedługo, z listy obsługiwanych urządzeń, zniknie prawie 50 urządzeń. Użytkownicy dostają powiadomienia z ostrzeżeniami. Co zrobić, by aplikacja działała poprawnie? Dlaczego WhatsApp nie będzie już działać? Sprawdziliśmy, które telefony nie będę już obsługiwać popularnej aplikacji.

WhatsApp przestanie działać na niektórych telefonach. Ta informacja przeraziła tysiące użytkowników. Wszystko ze względu na nowe aktualizacje i funkcje, które mają zostać wprowadzone do aplikacji. Użytkownicy WhatsApp zostali ostrzeżeni, że powinni przygotować się na poważne zmiany, ale również aktualizacje, które nie będą odpowiednie dla starszych modeli telefonów. To nie pierwszy raz, kiedy taka sytuacja ma miejsce. Ze względu na prowadzone modernizacje, jesienią 2022, aplikacja przestała obsługiwać niektóre smartfony i iPhony. Teraz, lista urządzeń, na których Whatsapp nie będzie działać zdecydowanie się zwiększy. Powodem są zwiększone wymagania systemowe dla aplikacji. To zdecydowanie koniec WhatsAppa na wielu telefonach ze starym oprogramowaniem.

WhatsApp - twoja aplikacja może mieć wirusa! Lepiej sprawdź swój telefon

Zarobki polskich youtuberów [FRIZ, GIMPER, REVO] | ESKA XD - Radio Eska #65

WhatsApp przestanie działać - od kiedy?

Zapowiadany koniec WhatsAppa na niektórych telefonach będzie miał miejsce 1 lutego 2023 roku. Aplikacja zakończy świadczenie usług aktualizacji dla tysięcy osób.

WhatsApp - na których telefonach nie będzie działać?

W październiku 2022 aplikacja przestała obsługiwać część urządzeń z systemami operacyjnymi iOS i Android. Z kolei od 1 lutego 2023 liczba użytkowników, którzy nie będą mogli używać już WhatsAppa zdecydowanie się zwiększy. Będą to m.in.:

 • Samsunga - Samsung Galaxy Core, Samsung Galaxy Trend Lite, Samsung Galaxy Ace 2, Samsung Galaxy S3 mini, Samsung Galaxy Trend II, Samsung Galaxy X cover 2
 • LG - LG Lucid 2LG Optimus F7, LG Optimus L3 II Dual, LG Optimus L5 II, LG Optimus F5, LG Optimus L3 II, LG Optimus L7II, LG Optimus F6, LG Enact, LG Optimus L5 Dual, LG Optimus L7 Dual, LG Optimus F3, LG Optimus F3Q, LG Optimus L2 II, LG Optimus L4 II, LG Optimus F6, LG EnactLG Lucid 2, LG Optimus F7
 • Apple - iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus
 • Huawei - Huawei Ascend Mate, Huawei Ascend G740, Huawei Ascend D2
 • ZTE - ZTE V956 – UMI X2, ZTE Grand S Flex, ZTE Grand Memo, ZTE Grand X
 • Quad v987, ZTE Grand Memo, ZTE Grand S Flex
 • HTC - HTC Desire 500
 • Sony - Sony Xperia M
 • Wiko - Wiko Cink Five, Wiko Darknight
 • Lenovo - Lenovo A820
 • Faea - Faea F1THL W8
 • Archos - Archos 53 Platinum
 • Caterpillar - Caterpillar Cat B15

Koniec TikToka potwierdzony. Aplikacja nie będzie już dostępna dla wszystkich!

Posiadacze urządzeń z systemem Android będą musieli mieć zainstalowaną wersję co najmniej 4.1. Wtedy aplikacja powinna działać bez zarzutów. W przypadku iPhone'ów będzie to wersja iOS 12.0. Poprzednie wersje, ze względu na zwiększone wymagania systemowe, nie będą w stanie obsłużyć najnowszych aktualizacji. Warto jednak podkreślić, że jeśli aplikacja jest już zainstalowana na telefonie z powyższej listy, będzie ona nadal działać. Nie będzie jednak możliwości zaktualizowania jej i korzystania z nowych funkcji.

Sonda
WhatsApp - korzystasz z aplikacji?
Źródło: WhatsApp przestanie działać na TYCH telefonach. Tysiące osób nagle straci dostęp!