Wesele 2022 - ile włożyć do koperty? Jaki prezent podarować Młodej Parze?

2022-08-12 10:02 Ewelina Kulasza
wesele
Autor: pixabay.com Wesele w Polsce to spory wydatek

Sezon weselny 2022 trwa w najlepsze, a wiele osób zastanawia się ile włożyć do koperty młodej parze. Nic dziwnego - ceny wszystkiego idą w szybkim tempie do góry, dlatego goście nie chcą nikogo urazić. Czy w tym roku 600 złotych w kopercie to za mało, a 5 tysięcy to przesada? Sprawdźcie ile powinno się dać na wesele w 2022 roku.

Spis treści

 1. Wesele 2022 - ile do koperty?
 2. Prezent na wesele od świadkowej i nie tylko
 3. Super Temat: Ile w tym roku wydamy na prezenty, przyjęcia, komunie?

Ile dać na wesele w 2022? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która otrzymała od przyszłej młodej pary, zaproszenie na ich wyjątkową uroczystość. Ile na wesele w 2022 roku powinien dać chrzestny? Czy wypada podarować młodym 500 zł w kopercie? Sezon weselny trwa w najlepsze! T nie tylko uroczysta msza lub ceremonia w urzędzie, ale także wyjątkowe przyjęcie na którym goście wraz z młodą parą, celebrują ich świeżo przypieczętowaną miłość. W tradycji tak już się przyjęło, że na wesele przychodzi się z prezentem. Młodym wręcza się alkohol, kwiaty, słodkości lub inne drobiazgi, o których wspominają w zaproszeniach. Nie można również pomiąć większych prezentów od których powoli się odchodzi, ale zawsze są miłym gestem. Najpopularniejszym prezentem na polskich weselach jest jednak koperta. Ile podarować młodym w 2022 roku? Wiemy jakie panują dziś trendy!

Disco Polo w kościele na Pierwszej Komunii Świętej to nie żart! Nagranie hitem internetu

MiłyPan, Defis i Topky dają czadu na antenie Radia SuperNova. Prapremiera hitu Jeden taniec jedna noc

Wesele 2022 - ile do koperty?

Ile włożyć do koperty idąc na wesele w 2022 roku? W związku z inflacją i podwyżkami cen w tym roku, nawet sale weselne popodnosiły cenę za talerzyk. Obecnie para młoda za jednego gościa, musi zapłacić od 250 zł do nawet 500 zł! Ceny szokują nie tylko w marketach, dlatego nic dziwnego że goście weselni mają problem z tym ile włożyć do koperty. Według wielu osób w 2022 roku wypadałoby wręczyć młodej parze najmniej 600 złotych w prezencie, jeśli na przyjęcie idzie się we dwoje. Najwięcej powinien podarować chrzestny, bądź chrzestna i tutaj dla wielu osób rozsądnym prezentem jest 2 000 - 5 000 złotych. Należy jeszcze pamiętać, że jeśli wesele organizowane jest z poprawinami, to również w kopercie powinno umieścić się więcej pieniędzy.

Pamiętajmy jednak, że każdy daje w kopercie tyle ile uważa i tyle, na ile go stać. Z pewnością państwo młodzi nie będą nikogo rozliczać z podarowanego prezentu. Jeśli interesują Was również prezenty ślubne, to idealne inspiracje znajdziecie poniżej.

Sonda
Ile dajesz do koperty na wesele?

Prezent na wesele od świadkowej i nie tylko

Jaki prezent na wesele od świadkowej, od chrzestnej, chrzestnego lub przyjaciółki? Jaki upominek podarować młodej parze? Oprócz kartki z życzeniami i pieniędzy, możecie urozmaicić to drobiazgiem na przykład słodkim koszykiem z czekoladkami, ciastkami, herbatami i nie tylko, podarować figurkę anioła, obraz, ślubny niezbędnik, album wspomnień z waszymi fotografiami lub wielką maskotkę. Idealnym prezentem na wesele będzie również:

 • porcelanowa zastawa obiadowa
 • zestaw sztućców
 • kieliszki na wino lub szampana z grawerem
 • ręczniki z grawerem
 • kubki mąż & żona
 • bon na weekend do hotelu
 • bon na wybraną atrakcję
 • album na ślubne zdjęcia z grawerem
 • karafka i szklanki z grawerem
 • drewniany stojak na wino z grawerem
 • pościel
 • aparat fotograficzny
 • kamerka gopro

Ile dać na wesele 2022: CHRZESTNY, RODZINA, PRZYJACIELE [KOPERTY GROZY]

Super Temat: Ile w tym roku wydamy na prezenty, przyjęcia, komunie?

Listen to "Droga Pierwsza Komunią święta. Ile w tym roku wydamy na komunijne ubrania, przyjęcie i prezenty?" on Spreaker.