pączki

i

Autor: pixabay.com

Tłusty Czwartek 2023 - kiedy wypada? Kiedy jest Tłusty Czwartek w lutym?

2023-02-16 9:01

Tłusty Czwartek to ulubiony dzień wszystkich łasuchów. tego dnia nie liczymy kalorii i pozwalamy sobie na niezliczoną ilość słodkości - szczególnie pączków. W 2023 roku nie będzie oczywiście inaczej. Polacy już teraz poszukują informacji, kiedy jest Tłusty Czwartek. Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule poniżej.

Kiedy jest Tłusty Czwartek? Data ta interesuje wiele łasuchów. Tłusty Czwartek to jeden z fajniejszych dni w kalendarzu. Właśnie wtedy Polacy nie liczą kalorii i jedzą bardzo dużo słodkości. Tego dnia królują szczególnie pączki, faworki, oponki i nie tylko! Jeden z przesądów mówi, że ten kto tego dnia nie zje choćby jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Dodatkowo niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że data Tłustego Czwartku zależy od daty Wielkanocy - czyli są datami ruchomymi. W tym roku święta Wielkanocne wypadają 9 kwietnia. Kiedy w takim razie jest Tłusty Czwartek? Data nie jest żadną tajemnicą!

ZOBACZ TAKŻE: Słodycze i napoje z dzieciństwa. Tym Polacy rozkoszowali się wiele lat temu!

Czy Polacy wspierają WOŚP? Sonda #EwelinaPyta

Tłusty Czwartek 2023 kiedy wypada - DATA

Kiedy jest Tłusty Czwartek 2023? Kiedy możemy pozwolić sobie na nieliczenie kalorii? W tym roku będziemy zajadać pączki, faworki, oponki, donuty i inne słodkości 16 lutego. Warto również wiedzieć, że jest to ostatni czwartek przed Wielkim Postem i rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, który trwa do Środy Popielcowej. 

ZOBACZ TAKŻE: Tak zrobisz faworki w 15 minut! Mądra Babcia podaje sekretny przepis

Sonda
Lubisz Tłusty Czwartek?