pies

i

Autor: canva

TIKTOK

Światowy Dzień Zwierząt na TikToku. Te słodziaki zmiękczą serce każdego twardziela

2023-10-04 11:57

Światowy Dzień Zwierząt to święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu. Franciszek jest patronem zwierząt, ekologów i ekologii. Z tego okazji TikTok zebrał najpopularniejsze konta o zwierzakach, które rozczulą Wasze serca!

Z okazji obchodzonego 4 października Światowego Dnia Zwierząt, TikTok przedstawił zestawienie najpopularniejszych kont milusińskich oraz organizacji i twórców zajmujących się edukacją i ochroną zwierząt. Oto oni:

1. Whataboutbunny: Bunny to znana na TikToku suczka rasy sheepdoodle, która komunikuje się ze swoimi właścicielami za pomocą maty sensorycznej. Poprzez przyciskanie guzików umieszczonych na macie Bunny może „wypowiadać” pojedyncze słowa i budować proste zdania. Codzienne życie suczki sheepdoodle obserwują ponad 8,3 miliony osób, a historia Bunny to dla wielu osób powód do dyskusji na temat tego, czy technologia ułatwi nam komunikacje ze zwierzętami.

2. Tianyanmengchong: Króliczek jedzący truskawki z…drzewa? To urocze viralowe wideo na TikToku wyświetlono ponad 327,6 milionów razy!

3. Tuckerbudzyn: Zabawne filmy z życia dwóch golden-retriverów: Tuckera i jego syna Todda, śledzi 11 milionów osób.

4. Doug the poug: Modny mops z ponad 6 milionami obserwujących, który pozuje w rozmaitych stylizacjach.

5. Rags to Riches Animal Rescue: Serca użytkowników aplikacji podbił mały kot perski Wisp, który jest wcześniakiem i mieszka w ośrodku, zajmującym się ratowaniem zwierząt. Filmy z Wisp pokazujące jej powrót do zdrowia zebrały aż 52 miliony polubień w aplikacji. ​

W Światowy Dzień Zwierząt warto poznać profile osób i organizacji, które walczą o prawa zwierząt, uczą jak dbać o przyrodę i pokazują jak troszczyć się o środowisko.

1. Międzynarodowy profil organizacji WWF na TikToku, na którym można znaleźć zdjęcia natury z całego globu oraz informacje o toczących się kampaniach edukacyjnych i zbiórkach WWF. W Polsce WWF skupia się przede wszystkim na ochronie rzek, lasów oraz gatunków takich jak rysie, niedźwiedzie, czy foki szare.

2. Konto Stowarzyszenia Otwarte Klatki, ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych. Na profilu organizacji dowiemy się więcej na temat toczących się działań i wyzwań związanych z warunkami życia zwierząt w Polsce.

3. Greenpeace Polska, czyli jedna z największych pozarządowych, globalnych organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Na TikToku polskiego oddziału Greenpeace można znaleźć informacje o aktualnych akcjach, zbiórkach, na przykład na ochronę pszczół czy gatunków zagrożonych, a także ciekawostki związane z ochroną środowiska.

4. Michał Barczykowski znany na TikToku jako CowDoctor to lekarz weterynarii, który pokazuje kulisy pracy weterynarza w klinice oaz w terenie. Profil dla wszystkich tych, którzy marzą o pracy ze zwierzętami.

5. Vet_Dziewczyny, czyli dwie lekarki weterynarii, Ewa i Dorota, które odpowiadają na ważne pytania związane z dbaniem o zwierzęta domowe i swoją pracą.

HITY POLSKIEGO INTERNETU. Cegła na walentynki, rzeżucha #EwelinaPyta

Sprawdź, jakim zwierzęciem jesteś

Pytanie 1 z 7
Ile mniej więcej godzin śpisz w ciągu wolnego dnia?