Sklep

i

Autor: Pixabay

OTWARTE SKLEPY

Sklepy otwarte w niedzielę 17.09.2023. Gdzie i do której zrobimy zakupy?

2023-09-16 16:00

Od dłuższego czasu temat otwartych sklepów w niedzielę wzbudza wiele kontrowersji. Wszystko dlatego, że Polacy gubią się w harmonogramie i nie wiedzą, kiedy mogą pozwolić sobie na zakupy w ostatni dzień tygodnia. Czy 17.09.2023 będą otwarte sklepy i galerie handlowe? Sprawdź, w których miejscach i w jakich godzinach możesz zrobić zakupy w trzeci weekend września.

Czy 15 września zrobimy zakupy? To zastanawia wiele osób, które z jakiegoś powodu nie zdążyły ze zrobieniem zakupów w sobotę. Handel w niedziele został znacznie ograniczony, a wszystko przez specjalną ustawę, która mówi że zakupów nie zrobimy nie tylko w święta, ale także w ostatni dzień tygodnia. Ci przedsiębiorcy, którzy nie będą się stosować do zakazu muszą być przygotowani na to, że ustawodawca może ukarać jego firmę grzywną, a w przypadku wielokrotnego łamania zakazu, nawet karą ograniczenia wolności. Przypomnijmy, że ostatnia niedziela handlowa miała miejsce 27 sierpnia i była jedną z trzech ostatnich niedziel handlowych w 2023 roku. Kolejne będą dopiero 17 i 24 grudnia, więc oznacza to, że ani we wrześniu, październiku i listopadzie nie zrobimy zakupów w niedziele. Spokojnie - nie ma sytuacji bez wyjścia. W niedziele niehandlowe także otwarte są niektóre punkty.

ZOBACZ TAKŻE: Podajesz numer telefonu przy kasie w Biedronce? Popełniasz duży błąd!

Eksperci o AI w kampanii wyborczej: To skandal i bandytyzm!

Otwarte sklepy 15.09.2023 - godziny 

Zakupy w niedzielę 15 września 2023 nie są tak łatwe, jakby mogło się wydawać, jednak są wyjątki jeśli chodzi o otwarte sklepy. Niestety najbliższa niedziela wypada w kalendarzu jako niedziela niehandlowa. Oznacza to, że jest to dzień podczas którego nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych i marketach. W niedzielę 15.09.2023 będą otwarte jedynie Żabki i Carrefour Express, a także niektóre osiedlowe sklepy gdzie za ladą staje właściciel. Warto wiedzieć, że sklepy typu Żabka otwarte są w niedzielę w godzinach 6-23. Należy mieć na uwadze, że niektóre punkty otwarte są krócej, na przykład w godzinach 8-20 lub 8-22 lub takie, które funkcjonują od godziny 10, a nawet od godziny 11. Te informacje najlepiej sprawdzać w sieci podając ulicę na której znajduje się dany sklep.