Sezon grzewczy 2022 od kiedy i ile trwa? Kiedy będą grzać kaloryfery?

2022-10-04 10:59 Ewelina Kulasza
kaloryfer
Autor: pixabay.com

Mamy wrzesień, a co za tym idzie? Oczywiście zmiana pogody, niższa temperatura i chłodniejsze dni. Wiele osób zastanawia się, kiedy rusza sezon grzewczy 2022 i do kiedy dokładnie będą grzać kaloryfery w blokach mieszkalnych. Sprawdźcie szczegóły.

Od kiedy będą grzać kaloryfery? Odpowiedzi na takie pytanie poszukuje obecnie niejeden mieszkaniec Polski. Nadeszła meteorologiczna jesień, a wraz z nią zmiana pogody. Po upalnym lecie i słonecznych, ciepłych dniach, nie ma już ani śladu. W Polsce królują szare i pochmurne dni, a w niektórych zakątkach ciągle pada deszcz. Polacy musieli wymienić garderobę na nieco cieplejszą i zamiast koszulek z krótkim rękawem, wychodzą na ulicę w grubszych bluzach, a nawet w kurtkach. Pogoda za oknem nie napawa optymizmem, dlatego w blokach również zaczyna robić się chłodno. Kiedy rusza sezon grzewczy? Od kiedy do kiedy będą grzać kaloryfery?

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Sezon grzewczy 2022/23 - od kiedy do kiedy?

Kiedy zaczną grzać? Kiedy kaloryfery będą ciepłe? Sezon grzewczy to okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów. Firmy dostarczające ciepło do bloków mieszkalnych, świadczą usługi od 1 września do 31 maja, jednak nie ma to wpływu na ciepłe kaloryfery. Ze względu na brak precyzyjnych przepisów, o grzaniu decydują spółdzielnie i zarządcy, lecz przyjmuje się, że sezon rusza wtedy, gdy temperatura na dworze w nocy, przez trzy dni z rzędu nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Niestety w 2022 roku ze względu na rosnące ceny i kryzys energetyczny, sezon grzewczy może zostać uruchomiony później

ZOBACZ TAKŻE: Nauka zdalna 2022 wróci szybciej niż myśleliśmy? Tym razem powód jest zupełnie inny!

Sonda
Masz już ciepłe kaloryfery?
Listen to "Palić wszystkim...poza oponami" on Spreaker.