PSL chce odejścia od zmiany czasu. Sprzyja depresji i złemu samopoczuciu

i

Autor: canva.com PSL chce odejścia od zmiany czasu. Sprzyja depresji i złemu samopoczuciu

PSL chce zrezygnować ze zmiany czasu. Sprzyja depresji i złemu samopoczuciu

2021-09-28 13:12

Czy zmiana czasu odejdzie do lamusa? W Sejmie po raz kolejny wylądował projekt, złożony przez PSL, według którego mielibyśmy już pozostać w obecnym, letnim czasie. Jak podkreśla ekonomista Marek Zuber, przestawianie zegarków dwa razy do roku jest po prostu nieopłacalne.

PSL chce zrezygnować ze zmiany czasu. Sprzyja depresji i złemu samopoczuciu. To już Drugie podejście do odejścia od zmiany czasu. Do Sejmu wpłynął projekt PSL-u zakładający rezygnację z tego zwyczaju. Dla wielu jest to relikt przeszłości, który potrafi całkowicie zdezorganizować pracę. Pierwotnie o odejściu od czasu zimowego miała zadecydować dyrektywa Komisji Europejskiej. Jednak prace nad nią zostały zablokowane i ostatecznie żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły. Jak mówią eksperci zmiana czasu sprzyja depresji, złemu samopoczuciu a nawet przyczynia się do przybierania na wadze. Zmiana czasu ma wpływ na nasze zdrowie, a także - na naszą pracę. Sejm zmianą czasu ma się zająć jeszcze w tym tygodniu. Jeśli projekt nie zostanie przegłosowany - zegarki będziemy przestawiać w ostatnią niedzielę października.

Sara Egwu James: nie spodziewałam się, że to ja pojadę do Paryża na Eurowizję Junior [WYWIAD]

SuperNova LIVE: Natalia Nykiel zaśpiewała P.R.I.D.E na żywo! To mocny wykon

PSL chce zrezygnować ze zmiany czasu. Sprzyja depresji i złemu samopoczuciu

O tym pomyśle postanowił porozmawiać Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił byłego ministra rolnictwa, obecnie posła Polskiego Stronnictwa Ludowego Marka Sawickiego oraz psycholog z Uniwersytetu SWPS, dr Magdalenę Łużniak-Pieche. Dzisiaj Polską rządzi ugrupowanie bardzo suwerennościowe, niepodległe nie tylko od Moskwy, nie tylko od Waszyngtonu, ale też od Brukseli. Według PiS-u ten temat jest na razie nie do ruszenia, bo według nich Bruksela w tej kwestii się jeszcze nie wypowiedziała. Natomiast w wielu innych kwestiach głos Brukseli jest dla nich obojętny bądź wręcz wrogi, powiedział Sawicki.

Wracają loty do USA, ale NIE dla wszystkich. Zmiany do 1 listopada! Kto może polecieć?

Łużniak-Piecha stwierdziła, że jednym z czynników silnie zmieniającym stan świadomości jest światło i ilość światła i drugi ważny czynnik to tak zwane dawacze czasu. Ilość światła to wiadomo, wydzielanie się kortyzolu i melatoniny, czyli hormon pobudzający i powodujący, że idziemy spać. Jeśli zmieniamy czas o godzinę, fundujemy sobie zmieniony stan świadomości. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.