Przerwa świąteczna 2022 - kiedy jest wolne? Ile dni wolnego na święta?

2022-12-14 8:22 Ewelina Kulasza
święta
Autor: pixabay.com

Uczniowie uwielbiają wolne, a najbliższa okazja do odpoczynku to zimowa przerwa świąteczna. Młodzież, jak i studentów czeka ponad tydzień wolnego! Kiedy i ile wolnego jest na Boże Narodzenie 2022? Sprawdźcie ile dni wolnych mają uczniowie, studenci, ale także dorosłe osoby pracujące.

Spis treści

  1. Przerwa świąteczna w szkołach 2022
  2. Przerwa świąteczna 2022 studia

Boże Narodzenie 2022 - ile jest wolnego na święta? Kalendarz dni wolnych uwielbiają nie tylko uczniowie i studenci, ale także dorośli, którzy marzą by odpocząć od obowiązków w miejscach pracy. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, ile dni wolnych na święta przypada w 2022 roku. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia układają się dosyć niefortunnie, ponieważ w weekend. Wigilia, która co roku jest 24 grudnia, tym razem zapisała się w kalendarzu w sobotę. W związku z tym dla wielu osób będzie to dzień wolny od pracy, mimo iż Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym. Warto również wiedzieć, że za Wigilię 2022 przypadającą w sobotę, pracownik nie otrzyma dodatkowego dnia wolnego w innym dniu roboczym. Dodatkowo Boże Narodzenie 2022 wypada w niedzielę i wtedy pracodawcy również nie będą oddawać dnia wolnego. Jak wolne układa się w szkole i na uczelniach?

Jak Łyse Konie #2 - Bereda&Szmajkowski

Przerwa świąteczna w szkołach 2022

Ile wolnego mają uczniowie w szkołach na święta? Ile trwa świąteczna przerwa? Według kalendarza dni wolnych na rok szkolny 2022/2023 uczniowie w Polskich szkołach mają przerwę świąteczną od piątku 23 grudnia do niedzieli 1 stycznia 2023 włącznie. Oznacza to, że młodzież wróci do szkolnych ławek w poniedziałek 2 stycznia. Kolejne wolne będzie w piątek 6 stycznia w Święto Trzech Króli, natomiast 16 stycznia pierwsze województwa rozpoczynać będą zimowe ferie 2023.

Przerwa świąteczna 2022 studia

Ile wolnego mają na święta studenci? Każdy kalendarz akademicki jest inny, dlatego dni wolne warto sprawdzać na stronie internetowej danej uczelni. Najprawdopodobniej studenci będą mieli zimową przerwę świąteczną już od czwartku 22 grudnia 2022 roku.

Święta - którą świąteczną piosenką jesteś? Sprawdź swój hit!

Pytanie 1 z 8
Świąteczny klimat zaczyna się u mnie ...