arkusz test

i

Autor: canva.com

Próbna matura wrzesień 2022 - gdzie szukać ODPOWIEDZI i ARKUSZY do matury w formule 2023?

2022-09-29 8:06

Matura 2023 odbędzie się w nowej formule, dlatego warto sprawdzić, czego można spodziewać się na oficjalnym, majowym terminie. Idealną okazją by tego dokonać są próbne matury, które rozpoczynają się we wrześniu 2022 roku. Jakie zmiany czekają na uczniów? Gdzie szukać odpowiedzi i arkuszy? Sprawdźcie szczegóły.

Próbne egzaminy maturalne w formule 2023 organizowane są przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i odbędą się od 28 do 30 września 2022 roku. W środę, czwartek i piątek, młodzież podejdzie kolejno do egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. To idealny czas by sprawdzić swoją wiedzę, zetknąć się z otwarciem arkuszy, a także z nową Formułą 2023. Maturzyści będą mieć więcej czasu na rozwiązanie zadań, ale dodatkowo ich liczba również się zwiększy. Oprócz tego do napisania w maju będą nie trzy obowiązkowe przedmioty - jak było to do tej pory, lecz cztery. Trzy podstawowe pozostają bez zmian, jednak do nich dochodzi także czwarty - na poziomie rozszerzonym. Ponownie powrócą matury ustne z języka polskiego i języka obcego nowożytnego, które w dobie pandemii zostały zlikwidowane.

ZOBACZ TAKŻE: Matura próbna wrzesień 2022 język polski - ARKUSZE, ODPOWIEDZI, ZADANIA

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Próbna matura wrzesień 2022 - ARKUSZE I ODPOWIEDZI

Próbne matury 2023, które odbywają się we wrześniu nie są obowiązkowe. Przystąpienie do nich jest dobrowolne, a decyzja należy do dyrektora szkoły oraz do nauczycieli. Jeśli jednak uczniowie podejdą pod koniec września do testów diagnostycznych, z pewnością chcieliby poznać oficjalne odpowiedzi do zadań. Gdzie ich szukać? Gdzie znaleźć arkusze i odpowiedzi? Dostęp do arkuszy matur próbnych będą mieli wszyscy. Pojawią się one na oficjalnej stronie CKE w dniu przeprowadzenia egzaminu o godzinie 9:00. Odpowiedzi możecie skonsultować ze swoim nauczycielem od danego przedmiotu, lub szukać rozwiązań w sieci na dedykowanych stronach typu Matemaks lub Matematyka Gryzie. Uważajcie jednak na podejrzane linki i nie wysyłajcie podejrzanych sms-ów. Oszuści podczas matur próbnych i głównych, tylko czekają by ukraść czyjeś dane lub nawet pieniądze!

Przypomnijmy, że w grudniu 2022 roku odbędzie się matura próbna z części pisemnej w Formule 2023 dla uczniów IV klas liceów. Młodzież będzie miała okazję rozwiązać arkusze z przedmiotów na wszystkich poziomach - podstawowym, rozszerzonym i dwujęzycznym.

ZOBACZ TAKŻE: Nauka zdalna 2022 wróci szybciej niż myśleliśmy? Tym razem powód jest zupełnie inny!

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...