Ponad połowa Polaków ma nadwagę.

i

Autor: canva.com

Polacy myślą o jedzeniu ponad 300 razy dziennie? Badania mówią same za siebie!

2021-09-08 7:55

Kiedyś synonim powodzenia dziś to choroba cywilizacyjna. Otyłość dziesiątkuje populację świata. Już ponad połowa ludzi ma na ziemi ma problemy z wagą. Wielu ludzi swoją nadwagę próbuje usprawiedliwić brakiem czasu na regularne jedzenie czy pandemią. W czasie lockdownu media społecznościowe zalewały zdjęcia, na których mogliśmy zobaczyć negatywny wpływ koronawirusa na naszą formę.

Polacy myślą o jedzeniu ponad 300 razy dziennie? Otyłość to już problem globalny. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale to prosta droga do skutecznego skrócenia sobie życia. Ponad połowa ludzi na ziemi ma problem ze zbyt dużo wagą. Eksperci twierdzą, że otyłość generuje rozwój około 70 jednostek chorobowych. Co czwarte dziecko ma problemy z nadmierną masą ciała. Od samego początku nawet w łonie matki mamy programowanie żywieniowe, jeżeli matka źle się odżywia i za dużo przytyje w ciąży albo ma cukrzycę ciążową, to już dziecko ma większe predyspozycje do nadmiernej masy ciała w przyszłości. Błędem jest również podawanie dziecku najpierw owoców, a nie warzyw. Takie dziecko w przyszłości częściej będzie wybierało słodki smak.

Czy Polacy mają szansę z Anglią? Najlepsze MEMY przed meczem Polska - Anglia

 

Jan Tomaszewski chce zwolnienia Sousy? "Panie Portugalczyk...".

Polacy myślą o jedzeniu ponad 300 razy dziennie?

Tym tematem postanowił zając się Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił dietetyk kliniczną Hannę Stolińską-Fiedorowicz oraz psycho-dietetyka Mikołaja Chroszyńskiego. Stolińska-Fiedorowicz uważa, że cukier jest w tych czasach narkotykiem. Jedzenie jest czymś na stres na nudę na zmęczenie, a nawet na relaks po całym dniu. My myślimy o jedzeniu ponad 300 razy dziennie. Badania pokazują, że żeby żyć dłużej i w zdrowiu powinniśmy wręcz niedojadać. Ja nie mówię o głodzeniu się, bo to jest drugi problem niedożywienie, ale o niedojadaniu. Cały czas mówimy o jedzeniu, otwieramy Facebooka, Instagram i tam cały czas jest mowa o jedzeniu.

Prognoza na zimę 2021/2022. Atak zimy już w grudniu! Co nas czeka?

Chroszyński uważa, że osoba, która chce schudnąć, powinna chcieć zatrzymać proces tycia, później chcemy odzyskać kontrole nad naszym zachowaniem, czyli wyborem żywności i ilością zjadanej żywności. Potem chcemy zmienić zachowanie, żebyśmy świadomie wybierali i żeby to zachowanie weszło w automatyczny nawyk. Dopiero przy czwartym kroku zastanowiłbym się nad dostosowaniem odpowiedniej diety. Najważniejszy piąty krok to utrzymanie nowych nawyków. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.