jesień

i

Autor: Canva

Prognoza pogody

Pogodna jesień i ciepła zima? Prognoza pogody zaskakuje!

2023-09-20 9:11

Złota, polska jesień i mroźna, śnieżna zima, to raj zarówno dla miłośników długich spacerów z ulubioną kawą jak i fanów białego puchu, którzy uwielbiają spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu. Wygląda jednak na to, że w tym roku tego typu aktywności pozostaną jedynie w sferze ich marzeń.

Choć tegoroczne lato było nieco kapryśne i momentami dało nam nieźle popalić, to wszystko wskazuje na to, że jesień 2023 będzie nieco spokojniejsza. Eksperci zapowiadają, że najbliższe tygodnie będą raczej słoneczne i ciepłe. Nie powinniśmy przejmować się tym, że nieustannie będą potrzebne nam parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, ponieważ wszystko wskazuje na to, że jesień będzie raczej sucha. Choć przez moment nad naszym krajem pojawią się atlantyckie cyklony, które będą odpowiedzialne za wichury i silne opady, to będzie to jedynie chwilowe. Aura unormuje się naprawdę szybko i znowu będziemy mogli cieszyć się piękną, złotą jesienią. Z kolei długoterminowa pogoda na zimę 2023 zapowiada, że powinniśmy przygotować się na stosunkowo ciepłe miesiące z niewielkimi opadami śniegu. Ten oczywiście się pojawi, jednak zapomnijmy o wielkich śnieżycach i zawieruchach śnieżnych, które sparaliżują cały kraj.

Zagraniczne hity, które w 2023 roku kończą 10 lat!

Jesień 2023 - pogoda

Końcówka września będzie charakteryzowała się chłodnymi porankami w okolicy 19 st. C. W dzień będzie jednak zdecydowanie cieplej, ponieważ termometry w wielu miejscach będą pokazywały nawet 25 st. C. Najchłodniej będzie na Suwałkach i na Pomorzu. Mieszkańcy tych okolic powinni przygotować się na około 15 st. C. rano i wieczorem oraz 20 st. C. w dzień. Z kolei prognoza pogody na październik 2023 zapowiada, że w całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Oznacza to, że będzie to naprawdę ciepły miesiąc, a temperatury nie powinny znacznie odbiegać od tych, z którymi będziemy mieli do czynienia pod koniec września. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie się zawierać w zakresie normy wieloletniej. W listopadzie z kolei odczujemy, że wielkimi krokami zbliża się zima. Temperatury w dzień nie będą przekraczały 13 st. C., a nocą 6 st. C. W tym miesiącu w całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej ma kształtować w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Zima 2023 - pogoda

Prognoza pogody na zimę 2023 zmartwi miłośników białego puchu. Eksperci przewidują, że średnia temperatur w grudniu i styczniu będzie kształtowała się w Polsce powyżej normy. Anomalia średniej temperatury względem poprzednich 30 lat wyniesie około 1,5-2 stopnie Celsjusza. Synoptycy prognozują, że temperatura średnio będzie wynosiła od –1,1 do 3 stopni Celsjusza. Z kolei średnia suma opadów grudniu i styczniu będzie zdecydowanie ponad normę. Co oznacza, że końcówka i początek roku będą raczej deszczowe.

Źródło: Pogodna jesień i ciepła zima? Prognoza pogody zaskakuje!