"Podaruj Wigilię": Nie pozwól, by seniorzy pozostali sami w święta! [WIDEO]

2021-11-30 16:40 STAN
Podaruj Wigilię Samotnemu Seniorowi! Ruszyła wyjątkowa akcja
Autor: Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich, zrzut ekranu Podaruj Wigilię Samotnemu Seniorowi! Ruszyła wyjątkowa akcja

Podaruj Wigilię samotnemu seniorowi! Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich ruszyło ze świąteczną kampanią. Jej cel to przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, jak osoby starsze są samotne i izolowane od społeczeństwa. Po drugie, organizacja chce zebrać fundusze na organizację Wigilii dla osób starszych.​

Ruszyła świąteczna kapania stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. To organizacja, która od kilkunastu wspiera samotnych seniorów  na różne sposoby, ale przede wszystkim - zapewniając im kontakt z drugim człowiekiem. – Ponad pół tysiąca naszych wolontariuszy codziennie wspiera samotnych seniorów, służąc swoim czasem, dobrym słowem i odwiedzając ich regularnie w domach. Podejmujemy liczne akcje, by przeciwdziałać samotności i marginalizacji osób starszych. Seniorzy potrzebują bezpośrednich kontaktów społecznych, ponieważ do takich przywykli. Ich świat zewnętrzny bazował przecież na żywych relacjach z drugim człowiekiem – mówi Joanna Mielczarek, Dyrektorka Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

"Podaruj Wigilię": Jak dołączyć do akcji?

"Podaruj Wigilię" to akcja, dzięki której podopieczni fundacji, czyli samotni seniorzy, nie spędzą kolejnych świąt samotnie. Odwiedzą ich wolontariusze - z życzeniami, prezentem i wigilijnymi potrawami. - Przygotowaliśmy szczegółowe zasady organizacji spotkań, które obowiązują bez wyjątku wszystkich uczestników, oraz zapewniamy środki ochrony indywidualnej dla podopiecznych, wolontariuszy i pracowników - informuje stowarzyszenie.

Czytaj także: "Przygotuj prezent dla bezdomnego". Ruszyła akcja Fundacji Kapucyńskiej. Jak dołączyć?

Żeby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę zbiórki www.podarujwigilie.pl i dokonać wpłaty. Kolacja wigilijna dla jednego seniora kosztuje 50 zł, ale można wpłacić dowolną sumę.

Zobacz wideo promujące akcje:

QUIZ. BANALNE pytania z Milionerów. Nawet dziecko zna odpowiedź. Ale... czy na pewno?

Pytanie 1 z 10
Na akord można:
Poradnik Zdrowie: miażdżyca
Źródło: "Podaruj Wigilię": Nie pozwól, by seniorzy pozostali sami w święta! [WIDEO]