Planujesz wyjazd? Ta REWOLUCYJNA zmiana w Google Maps bardzo ci pomoże!

2021-04-29 11:31 Natalia Musiał
Ceny paliw na stacjach benzynowych sprawdzisz na Google Maps
Autor: Pixaby Ceny paliw na stacjach benzynowych sprawdzisz na Google Maps

Planujecie weekendowy wyjazd? A może myślicie o jednodniowej wycieczce? Google Maps wprowadza rewolucyjne rozwiązanie, które pomoże wam je zaplanować. Nie chodzi tu jednak o wyznaczenie trasy. Nowość w aplikacji z pewnością posłuży tym, którzy lubią zaoszczędzić. O co dokładnie chodzi? Sprawdźcie w naszym materiale.

Wiosna zachęca do wielu wycieczek, w tym także samochodowych. Konieczne jest nie tylko odpowiednie przygotowanie auta, wyznaczenie trasy, ale także jego zatankowanie. Kierowcy bardzo często sprawdzają ceny paliw, by znaleźć najtańszą opcję. Pomocną rękę wyciąga Google Maps, który wprowadził w swojej aplikacji nową opcję. Dzięki niej będzie można sprawdzić jakie ceny paliw oferują poszczególne stacje benzynowe w Polsce. Jak dokładnie działa?

Raport z Anteny 29.04

Ceny paliw na stacjach benzynowych sprawdzisz na Google Maps

Użytkownicy, którzy korzystają z aplikacji Mapy Google, mogą sprawdzić, jakie są ceny na niektórych stacjach benzynowych w poszczególnych lokalizacjach. Dotyczy to wybranych użytkowników systemów Android oraz iOS. Jak skorzystać z tej opcji? Wystarczy w polu wyszukiwania Google Maps wpisać nazwę konkretnej stacji benzynowej oraz jej adres.

Co ważne, na ten moment funkcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich punktów sprzedaży. Wszystko zależy od tego, czy dany koncern udostępnia swój cennik w aplikacji. W przypadku niektórych można sprawdzić tylko koszty benzyny Pb 95 lub Pb 98. Informacje nie działają też w całym kraju, tylko w wybranych punktach. Przykładowo w Warszawie ceny paliw sprawdzimy jedynie w połowie punktów. Wspomniana funkcja jest w trakcie wprowadzania, więc prawdopodobnie w przyszłości dodatek Google Maps będzie dostępny dla wszystkich.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Źródło: Planujesz wyjazd? Ta REWOLUCYJNA zmiana w Google Maps bardzo ci pomoże!