księżyc, pełnia księżyca

i

Autor: pixabay.com

ZJAWISKO NA NIEBIE

Pełnia Księżyca w październiku 2023. Kiedy jest Krwawy Księżyc i co oznacza?

2023-10-31 17:23

Październikowa Pełnia Księżyca pozwoli nacieszyć oko niejednej osobie. Wszystko przez niesamowity blask, a także w tym samym czasie przez jego zaćmienie. Kiedy oglądać Pełnię Księżyca w tym miesiącu? Dlaczego zjawisko nazywane jest także Krwawym Księżycem? Odpowiadamy.

Krwawy Księżyc w października 2023 będzie niesamowitym zjawiskiem, którego nie można przegapić. Tej nocy dojdzie nie tylko do pojawienia się Księżyca w całej okazałości, ale także będziemy mieli okazję podziwiać częściowe zaćmienie Srebrnego Globu. Jak każda Pełnia Księżyca, ta październikowa również nosi kilka nazw. Najczęściej spotykana to oczywiście Pełnia Księżyca Myśliwych, która nawiązuje do polowania na utuczone po lecie jelenie i lisy, które nie są w stanie ukryć się dobrze na gołych polach. Dodatkowo Księżyc jest w tym miesiącu bardzo jasny i długo świeci na niebie, co daje polującym możliwości śledzenia zwierzyny nocą. Inne nazwy Pełni Księżyca w październiku 2023 to - Krwawy Księżyc, Księżyc Obumierających Traw, Podróży i Więdnących.

Polacy o tym dlaczego NIE CHODZĄ do KOŚCIOŁA. "Źle ich rodzice wychowali" #EwelinaPyta

Pełnia Księżyca październik 2023 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Krwawego Księżyca w październiku? O której godzinie Srebrny Glob w całej okazałości pojawi się na niebie? Tej daty nie można przegapić. Pełnia Księżyca w całej okazałości zagości na niebie w sobotę 28 października, dokładnie o godzinie 22:24. Należy pamiętać, że wpływ tej Pełni może być odczuwany dzień przed, a nawet dzień po, a niektórzy ze względu na światło Księżyca mogą mieć problemy ze snem. Chwilę wcześniej ponieważ o godzinie 21:35 tarcza Srebrnego Globu zacznie wchodzić w cień Ziemi, a faza maksymalna przypadnie na godzinę 22:15. Oznacza to, że wtedy na niebie ukaże się częściowe zaćmienie Księżyca.

Rozpoznaj piosenkę Dody po kadrze z teledysku

Pytanie 1 z 11
Z jakiego teledysku pochodzi to zdjęcie?
Doda