Pełnia Księżyca

i

Autor: pixabay.com

Pełnia Księżyca listopad 2022 - kiedy i o której godzinie jest Mroźny Księżyc?

2022-11-09 13:36

Listopad to ponury miesiąc, jednak zbliżająca się Pełnia Księżyca może umilić wszystkim spoglądanie w niebo. Kiedy Srebrny Glob będzie lśnił w całej okazałości? Dlaczego listopadowa Pełnia Księżyca nosi nazwę Mroźnego Księżyca? To warto wiedzieć!

Pełnia Księżyca - kiedy jest w listopadzie 2022? To ciekawi wiele osób, które na początku miesiąca patrząc w niebo dostrzegli, że zbliża się to wielkimi krokami. Pełnia Księżyca w listopadzie 2022 nazywana jest Pełnią Mroźnego Księżyca, Szronową Pełnią, Ciemnym Księżycem i Pełnią Bobrów. Skąd wzięły się te nazwy i co oznaczają? Już wyjaśniamy! Ciemny Księżyc, jak sama nazwa mówi, ma związek z porą roku i tym, że szybciej robi się ciemno na dworze. Szronowa Pełnia opisuje zaś listopadową pogodę - szron i mróz, który pojawia się rano i wieczorem, natomiast Pełnia Bobrów pochodzi od zwyczaju listopadowych polowań, nocą, właśnie na bobry. Nazwy Pełni Księżyca nadali zwykle już dawno rdzenni mieszkańcy Ameryki, dlatego do dziś wiele osób posługuje się tymi przydomkami. Nie można również zapomnieć o Mroźnym Księżycu, którego nazwa odzwierciedla Szronową Pełnię.

Super Ring - Marsz Niepodległości

Pełnia Księżyca listopad 2022 - DATA, GODZINA

Kiedy jest Pełnia Mroźnego Księżyca? To żadna tajemnica! Pełnia Księżyca pojawi się na niebie dokładnie we wtorek 8 listopada i co ciekawe, będzie można ją też obserwować noc wcześniej i noc później. Listopadowe zjawisko będzie widoczne w całej okazałości o godzinie 12:02. Warto również wiedzieć, że zbliżająca się Pełnia Księżyca będzie nie tyle co piękna, ale także wyjątkową, a to wszystko ze względu na zbiegające się z nią zaćmienie naturalnego satelity. Kulminacja ta będzie miała miejsce właśnie o godzinie 12:02, jednak w tym roku zjawisko to nie będzie widoczne z terenu Polski. Najbliższa okazja do obserwacji Zaćmienia Księżyca wydarzy się w naszym kraju dopiero w 2025 roku.

Ferie zimowe 2023 - województwa. Kto kiedy ma zimową przerwę w szkole?

Sonda
Czy pełnia Księżyca wpływa na Twój sen?