Oszustwa

i

Autor: pixabay.com Oszustwa

Oszustwo na LOTERIĘ SZCZEPIONKOWĄ - uważajcie na takie wiadomości!

2021-08-26 14:44

Przestępcy znaleźli nowy sposób, by dobrać się do naszych kont bankowych! Tym razem podszywają się pod organizatorów loterii szczepionkowej. Koniecznie poznajcie ich metodę, by ustrzec się przed kradzieżą pieniędzy!

Oszustwo na loterię szczepionkową - to nowy sposób przestępców na dobranie się do naszych pieniędzy! Złodzieje najczęściej starają się uzyskać dane, które pozwalają im na przejecie kontroli nad kontem bankowym ofiary. Co chwile wymyślają nowe kłamstwa, które nakłonią nas do przekazania haseł dostępu. Tym razem podszywają się pod organizatorów loterii szczepionkowej. Prowadzona przez rząd loteria ma na celu zachęcić Polaków i Polki do przyjmowania szczepień przeciwko COVID-19. Wszyscy biorący udział maja szansę na nagrody pieniężne i rzeczowe. Przestępcy liczą, że uda im się nabrać kogoś na fałszywą informację o wygranej. Koniecznie poznajcie ich nową metodę, by uniknąć utraty pieniędzy.

TOP 3 samochody polskiej policji | ESKA XD - Prosto z salonu #30

"Wygrałeś 1000 zł w loterii narodowego programu szczepień" - taki SMS to oszustwo!

Przed oszustwami na loterię szczepionkową ostrzega CERT Polska. Na swoim Facebooku opisali metodę oszustów. Jak działają? Złodzieje wysyłają SMS-y na losowe numery telefonów, których treść sugeruje wygraną 1000 złotych oraz konieczność kliknięcia w link celem potwierdzenia wygranej. Nadawcą wiadomości jest "LoteriaC0V", a przesyłane domeny składają się ze słów mających zwiększyć wiarygodność strony w oczach ofiary. To np.: loteria, szczepionka, narodowa i nagrody. W treści wiadomości zawarta jest informacja, że wejście na stronę jest konieczne w celu potwierdzenia swoich danych. Pod żadnym pozorem nie można tego robić! Jest to fałszywy panel płatności, który podszywa się pod firmę PayU. Wprowadzenie danych bankowości elektronicznej lub karty płatniczej umożliwi przestępcom przejęcie naszego konta bankowego. Post CERT Polska zamieszczamy poniże. Znajdują się tam też informacje o tym, gdzie można zgłaszać próby oszustwa.

Źródło: Oszustwo na LOTERIĘ SZCZEPIONKOWĄ - uważajcie na takie wiadomości!